Sellise pealkirjaga artikli avaldas Eesti Ekspress Marti Kuusikust 29. aprillil 2019. Foto: ekraanitõmmis

Perevägivallas süüdistatud endine väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusik mõisteti Viru maakohtus õigeks, vahendab ERR.

Prokurör Sirje Merilo taotles märtsis toimunud kohtuvaidluses Kuusiku süüdimõistmist kehalise väärkohtlemise süüdistuses ning talle tingimisi vangistuse mõistmist.

Kuusiku kaitsjad Küllike Namm ja Kristiina Lee taotlesid aga Kuusiku õigeksmõistmist kogu süüdistuse ulatuses.

Kuusik end süüdi ei tunnistanud, samuti on vägivalda eitanud kannatanuks tunnistatud tema endine elukaaslane Karin Kuusik.

Kuusik sunniti lahkuma väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri positsioonilt peale seda, kui tema suhtes alustati kriminaalmenetlust 2019. aasta 29. aprillil Eesti Ekspressis ilmunud kahtlustuste tõttu.

"Ta on rakendanud oma eksabikaasa Karini suhtes aastaid nii füüsilist kui psüühilist terrorit. Üks tõsisemaid juhtumeid lõppes Karini käeluumurruga mullu jaanuaris. Ministri vägivaldsus on Rakveres muutunud poolavalikuks saladuseks," kirjutas Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe toimetus ühisartiklis.

Meedias ilmunud süüdistuste tõttu võttis Kuusiku vastu sõna ka president Kersti Kaljulaid, kes protesti märgiks lahkus Kuusiku ametisse vannutamiselt.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kuusik astus ühiskondliku surve tõttu ministriametist tagasi. Tagasiastumist põhjendas Kuusik sellega, et soovib tagada ametisse astunud valitsusele töörahu ning keskenduda kriminaalasjas enda kaitsmisele ja oma hea nime taastamisele.

Kuusik on korduvalt kinnitanud, et tema vastu meedias esitatud süüdistused on laim.

Toimetas Markus Järvi