Malle Pärn. Foto: Illimar Toomet, Objektiiv

Normaalne ühiskond toimib ilma liigse välise reguleerimiseta. Kui normaalsus igasugu veidrate nõudmistega paigast ära nihutatakse, siis ongi konfliktid käes. Konflikti või vastuolude keelamine ei lahenda ega likvideeri konflikti ja vastuolusid, pigem süvendab neid, tõdeb Objektiivi kolumnist Malle Pärn.

Kui kaugele minevikku me küll jätsime maha põhimõtte, et rahva vanemad peavad olema targad? Mitte lihtsalt mõistlikud või arukad või kavalad või mingi ülikooli teaduskraadidega inimesed, vaid TARGAD – mõtlen siin nimisõna, mitte omadussõna! 

Tark ei ole see, kes on hästi palju kõikvõimalikke teooriakesi ja eelarvamusi pähe õppinud, tark on teadja, kes mõistab, kuuleb ja näeb asju nii, nagu neid on vaja mõista, kuulda ja näha selleks, et vähemteadjatki rahvast juhtida mõistlikku elu elama. Selleks, et oma rahva elu korraldada, mitte selleks, et neid peotäie hõbeseeklite eest väikestele vastikutele kaupmeestele orjadeks müüa.

"Liberaalsed" poliitikud, palun saage aru, et ka konservatiivid ja nende valijad on MEIE inimesed, "sama palju inimesed", selle väikese rahva osad, ka nendel on õigus osa võtta meie ühise riigi ehitamisest! Võrdselt kõigi teistega! Nii, nagu nemad seda õigeks peavad. Nad ei pea tegema seda, mis teile meeldib, ka nemad tohivad teha seda, mida nemad õigeks peavad! Kui nad eksivad, siis tõestage see ometi, ärge kleepige neile peale sobimatuid silte! Proovige kasvõi mõnigi kord neid ära kuulata! Austage ennast, siis oskate te austada ka teisi! 

Meil kõigil on ühesugune haridus, meil ei ole eriti erinevaid koole, mis õpetaksid hoopis teistsuguseid teooriaid ja vaateid ja teadusi, alused on samad, mis tulevad kõik ühest ministeeriumist ja ühesugusest kõrgharidusest. 

Eesti on siiski veel nime poolest demokraatlik riik! Kas meil on veel võimalik seda ka päriselt demokraatlikuks muuta? 

Sajast tuhandest inimesest ei tohi teerulliga üle sõita! Neid ei tohi prügikasti visata! Niinimetatud liberaal-ideoloogid on ju ise öelnud, et inimesi ei tohi jaotada "õigeteks" ja "valedeks"! Miks te seda siis aina teete? Ja miks on teie "valede" hulgas just need, keda enamus meie rahvast ikka veel normaalseteks peab? 

Kui inimese või ühiskonna elus tekib mingi probleem või lahendamist vajav keeruline olukord, siis tark inimene otsib põhjust, analüüsib, mida tema või ühiskond on valesti teinud, aga loll otsib, keda süüdistada. Ja jätkab padrikus edasi sumamist.

Tark püüab põhjusi kõrvaldada, ta ei hakka sõdima tagajärgedega. Haiguse sümptomid kaovad siis, kui inimene sellest haigusest paraneb. Valuvaigisti ei ravi, vaid varjab haiguse sümptomit. Haige ei saa terveks, kui ta haigust ravimata terveks kuulutatakse. 

Ajakirjandus saaks meie ühiskonda päästa, kui ta vaid tahaks. Kui need arukad ja haritud ajakirjanikud, kes meie meediasse veel jäänud on, ühendaksid oma jõud ja teeksid rumalamatele seal selgeks, mis on ajakirjanduse ülesanne, mida tähendab rahvus ja riik ja kui tähtsal kohal rahva elus on sajanditevanune kultuur ja vaimsus. 

Liberaalid peavad taganema, sest nende agressiivne pealetung on meie ühiskonna kreeni viinud. Lõpetage oma kveerühiskonna propageerimine ja inetu valetamine ja laske meil elada normaalses ühiskonnas, normaalsetes inimsuhetes!

Normaalne ühiskond toimib ilma liigse välise reguleerimiseta. Kui normaalsus igasugu veidrate nõudmistega paigast ära nihutatakse, siis ongi konfliktid käes. Konflikti või vastuolude keelamine ei lahenda ega likvideeri konflikti ja vastuolusid, pigem süvendab neid. Valitud gruppide põhjendamatu eelistamine teistele tekitab igas terve õiglustundega inimeses vastumeelsust nende gruppide suhtes, kõik inimesed peavad olema seaduse ees võrdsed!

Rassist on see, kes inimestes ainult rassi näeb, koguni tema pahad teod ja ühiskonnavaenulik käitumine ei paista temale inimese nahavärvi varjust silma. Ka valge rassi halvustamine ja alandamine on rassism. Kui must nõuab, et valge tema ees põlvitaks, siis ta on rassist. Kui must lööb valget ainult selle pärast, et see on valge, siis see must on rassist. Ta ise peaks põlvitama selle ees, keda ta ilma mingi põhjuseta ainult tema rassi pärast alandada tahab. 

Kes mustanahalist inimest tema vägivaldsuse või räpasuse või omakasupüüdliku valetamise eest hukka mõistab, see ei ole rassist. See on normaalne tsiviliseeritud inimene. Kurjategija nahavärv ei ole süüdimõistmisel oluline. Aga kui kaugelt võõralt maalt valge inimese kodukohta tunginud mustanahalised inimesed korduvalt tapavad, ründavad, vägistavad, siis on nemad süüdi selles, et valgetel võib kujuneda kõigi mustade suhtes hirm ja eelarvamus. See on loomulik inimlik reaktsioon, enesekaitse. Kuidas ära tunda, kuidas vahet teha "heal" ja "pahal" mustanahalisel? On ju lausa lollus aina uskuda, et küllap kõik ülejäänud on "head", kui kümned ja sajad on näidanud, et nemad ei ole "head"!

Kas saab rassismis süüdistada noort neidu või naist, kes nüüd keeldub istumast taksosse, mida juhib mustanahaline võõras – peale kaht traagilist juhtumit? Peale sadu traagilisi juhtumeid mujal Euroopas? Pealegi me ju teame, et nii mõnegi Aafrika rahva hulgas on naiste ja laste vägistamine tunduvalt sagedasem kui Euroopa valges tsivilisatsioonis? Vägistaja on iga normaalse valge inimese meelest vaimuhaige, ja teda tuleks kas ravida, kastreerida või sulgeda kinnisesse palatisse. 

Kummaline, et "liberaalid" ise nüüd valmistavad "vihakõne" seadust, mis sisuliselt peaks hakkama neid endid karistama. Sest niisugust ülekohtust lahterdamist, niisugust hukkamõistavat grupi-sildistamist ei harrasta mitte keegi muu kui need, kes end nimetavad liberaalideks ja 21. sajandi progressiivideks ja igasugu suurtäht-seksuaalideks. 

Ja et oleks, mille alusel tõerääkijaid ja liberaalide kriitikuid karistama hakata, tekitatakse küüditajate grupike, kes hakkavad koostama keelatud kriitika indeksit. Ja loomulikult tegeleb sellega meie kveerministeerium, mida ikka veel ametlikult sotsiaalministeeriumiks nimetatakse. 

Ma võiksin selle analüüsi või "vihakõneteaduse" palju väiksema raha eest ise ära teha, olen sellest juba nii palju kirjutanud. Aga selge on ju see, et sinna "teadlaste" hulka ei võeta mitte ühtegi rahvuslast ega konservatiivi. Ega ka ühtegi ausat päristeadlast. 

Ka konservatiivid peaksid "andma oma panuse" selle "vihakõnekoodeksi" koostamisse. Normaalne oleks muidugi lihtsalt teha uuesti eelnõu, mis kunagi on riigikogus tagasi lükatud: kuulutada väärteoks igasugune avalik pahatahtlik LAIMAMINE. Ja polekski vaja jälle tuhandeid maksumaksja raha raisata mingi "vihakõneteaduse" kokkuklopsimiseks. Aga sellega ei ole ju "liberaalid" nõus. Sest rahaga on nii, et vahendajad saavad sellest alati oma osa.

Kogume siis kokku kõik laimavad epiteedid, mida on meedias ja poliitikas kasutatud konservatiivide kohta. Paneme võrdluseks kõrvale ka vasakäärmuslaste kohta kasutatud epiteedid? Ja proovime neid põhjendades kontrollida, kas ja kuidas nad sobivad sinna, kuhu neid on kleebitud? 

Konservatiivide kohta on kasutatud: natsid, natsivalitsus, rassistid, fašistid, "homofoobne" saast, putinlased, kremli käsilased, hitlerlased, ekretiinid, populistid, paremäärmuslased, napakd, mölakad, naistevihkajad, ja palju muud taolist – kõik emotsionaalsed hüüatused, suvalised pejoratiivsed terminid, millel ei ole mingit sidet reaalsusega ega ratsionaalsusega. Ka mitte konservatiivide tegevusega või plaanidega. 

Kõikidest kostab välja vaid üks ehe emotsioon: isiklik silmipimestav VIHA. Ja kuna neid kasutatakse terve suure grupi inimeste kohta, siis on see just kõige ehtsam "vihakõne". 

Kari Käsper on kunagi kusagil avaldanud selle "vihakõne" olemuse:

"Vihakõne eesmärk on kahjustada, dehumaniseerida, ahistada, hirmutada, alaväärtustada, alandada ja ohvristada valitud gruppe, õhutada nende suhtes tundetust ja jõhkrust."

Eks ole täpselt see, mida nad ise on teinud konservatiividega? Ja liiga paljud lihtsameelsed on neid uskuma jäänud? 

Aga liberaalide meelest on "vihakõne" hoopis iga kriitiline märkus nende ja uute "eliitgruppide" kohta. Teatud grupid (LGBT seksuaalid, mustad, moslemid, liberaalid) on kuulutatud puutumatuteks, isegi nende agressiivset ühiskonnaohtlikku tegevust (perverssuste ja soodüsfooria propagandat laste hulgas) ei tohi keegi kritiseerida ega piirata! 

Ometi kehtib meil ametlikult sõnavabadus, ja kõik inimesed on seaduse ees võrdsed. 

"Me ei tarvitse sellega nõustuda," ütleb selle kohta kveerministeriumi liider. Tema arvab teisiti. Ja ongi kõik. 

Kui pime juhib pimedat, eks siis mõlemad kuku auku?