Kaja Kallas lasi end aasta tagasi vaktsineerida. Foto: Facebook

Kui inimesed, keda me oleme mitu korda kuulnud rumalusi rääkimas või valetamas, esitavad meile mingi nõudmise, mida me kindlasti peame täitma, siis ma ei usu, et see on meile hea ja kasulik asi. Pigem olen ma lausa veendunud, et tegemist on väga halva ja mulle kahjuliku asjaga, nendib kolumnist Malle Pärn.

Kärarikas vaktsiinikampaania on mõneks ajaks raugenud, ent näiteks Tartu Ülikooli Kliinikum kordab arsti vastuvõtu meeldetuletustes, et „ootab" vaktsineeritust nendelt, kes sealt arstiabi soovivad, ja pakub selleks kiiret võimalust. Me ei tea, mis saab sügisel. Kas topime jälle näod mähkmetesse ja käime ringi nagu mingid haiged üksteisest võõrdunud tulnukad? Ja „paneme õla alla" neljandat ja viiendat korda? 

Kui inimesed, keda me oleme mitu korda kuulnud rumalusi rääkimas või lausa valetamas, kelle tegevuses pole mitte kunagi isegi põgusalt vilksatanud oma rahvast hoolimine, esitavad meile mingi nõudmise, mida me kindlasti peame täitma, siis – andke andeks, ma ei usu, et see on meile hea ja kasulik asi. Pigem olen ma lausa veendunud, et tegemist on mingi väga halva ja mulle kahjuliku asjaga. Otse öeldes: inimeste allutamisega liberaalfašistlikule režiimile. Ja ma hoidun nende nõudmisi täitmast, sest ma ei usalda neid inimesi! 

Hea, et meie meedia on nii ideoloogiaustav, et ta meile aina selgemini paljastab neid inimesi, keda me mingil juhult ei tohi usaldada!

Keegi kuskil ütles, et massvaktsineerimine on vajalik ja kaitseb meid paha tõve vastu. Ja meie kohe usume? Aga kas ikka kaitseb? 

Kust ta teab, et see meid kaitseb? Tootja lubas seda? Aga tootja on huvitatud oma toote MÜÜMISEST, mitte meie tervisest! Miks sulgeb see usukuulutaja oma silmad ja kõrvad teistsuguste teooriate ja uurimuste ees? Miks ta ei hooli selle eksperimentaalvaktsiini kahjulikest kõrvalmõjudest? 

Minister Kiik ütles, et me oleme selle vaktsineerimisega sadu inimesi surmast päästnud. 

Kust ta teab, et need inimesed oleksid haigeks jäänud ja surnud, kui neid poleks vaktsineeritud? Äkki tõesti see vaktsineerimine on tekitanud need uued mutatsioonid, viirus tahab vaktsiini üle kavaldada ja sellest mööda tungida ja muutubki? Nõnda ju paljud teadlased räägivad? See kõlab igatahes loogilisena. Ja palju usutavamana kui see, et vaktsiin kedagi surmast päästnud on. Sellele väitele ei ole ju konkreetset tõestust! Ja praegugi ju aina haigestuvad vaktsineeritud inimesed, koguni mitu korda, samuti on tabanud paljusid vaktsineerituid kummaline äkksurm. 

Ja kust nad teavad, KES keda ja kuidas nakatab või nakatas? 

Lutsar on kuskil juba liigitanud inimesed koroonapositiivseteks ja koroonanegatiivseteks. 

Meil oli karm maskikohustus ja vaktsiinipassid. Ometi nakatumine ei vähenenud nende piirangute ajal, vaid kasvas!

Kas kõik need "positiivsed" olid maskivastased? Või kandsid nad hoolikalt maski, täitsid "ohutusnõudeid" ja ometi jäid haigeks? Siis on maskid ja ohutusnõuded ju mõttetud!

Hei, teie, kes te olete vastutavatel ametikohtadel ja kohustatud korraldama seda koroonaparaadi, ärge ometi olge nii kurjad!

Ärge ometi pidage teisi inimesi nii rumalateks, et nad ei tea, mida nad teevad? Elu ei ole kunagi mustvalge. 

Ärge olge nii kindlad enda eksimatuses! 

Ja pidage meeles: te vastutate oma valikute eest. Kui vaktsiin on kedagi tapnud, ja teie olete nõudnud tema vaktsineerimist, siis on tema surm teie hingel! Kas te teate, kui palju neid surmasid on? Kas te teate, kui paljud ja kui raskelt kannatavad vaktsiini kõrvalmõjude käes? 

Keegi, keda nimetati teadlaseks, ütles, et vaktsiinivastased on "enamasti väga rumalad inimesed". 

Ma ei usalda teadlast, ma isegi ei pea teadlaseks seda, kes inimesi nõnda kastidesse lahterdab. Kes arvab, et need, kes ei mõtle nii nagu tema, on "enamasti väga rumalad inimesed". See on pigem tüüpiline teaduskauge lihtsustatud maailmanägemisega (silmaklappidega) inimese väide. See on valelik silt, mille kleebib mõtlevale inimesele peale see, kel pole oma pimeda usu (või valeliku propaganda) tõestamiseks argumente. Ma tean paljusid väga tarku inimesi, kes ei usalda seda eksperimentaalset vedelikku. 

Kas me usume teadust ja teadlasi? 

Jah, me usume teadlasi ja teadust, kui nad on ausad, kui nad meile ei valeta, ei räägi kord üht, kord teist juttu, ei näita meile igal sammul, et nad meist tegelikult üldse ei hooli, et nad koguni põlgavad meid – muidu nad ju kuulaksid ka seda, mida räägivad teised teadlased? Nad vähemalt tunneksid selle vastu huvi? Sest teadusel peaks olema ühine eesmärk: leida Tõde? 

Vastupidi: need dogmadekuulutajad sõimavad ja kiusavad neid, kes nendega sama laulu ei laula. 

Iga teaduslik teooria on teatud mõttes hüpotees, katse maailma mõista.

Mõtlemisvõimeline inimene usub seda, mis talle tundub loogiline ja usutav. Ja demokraatliku riigi kodanikul peab olema õigus teha valikuid, keda ta usub ja keda ta ei usu. 

Jah, igasugu „uurimusi" tehakse praegu. Uurimuse tulemus oleneb suuresti ju sellest, mida sellega tahetakse saavutada. Kui piibliteadlane sukeldub eksegeetikasse selleks, et õigustada uut suguelulist „revolutsiooni", siis ta ju leiab sealt need õigustused ja mõistab hukka eelnevate sajandite teoloogide uurimused ja suhtumised. Ja koguni dogmad. 

Kui teadlane tahab (kellegi tellimusel) tõestada, et koroonavaktsiin on kahjutu ja hoiab ära haigestumise, siis seda ta ka tõestab. Kõik vastuargumendid jätab ta lihtsalt kõrvale või „tühistab" ära. Kahtlejate ja teistsuguste teooriate pakkujate jaoks on tal olemas valmismaalitud sildid ja templid. Soovitud teooria kuulutatakse ilmeksimatuks dogmaks, – aga dogmasid ei ole vaja selgitada ega tõestada. Enamasti ei saagi neid tõestada. 

Isegi pealiskaudne kriitiline kaalumine näitab mõtlevale inimesele kätte nende dogmade valed. „Sind on kaalutud ja leitud kerge olevat", nagu Piiblis öeldakse.

Ausa teadlase eesmärk on iga oma uurimuse ja katsega objektiivsele tõele lähemale liikumine. Ideoloogiateenrist akadeemik tänapäeval kuulutab, et objektiivset tõde ei olegi, et tõde on suhteline. Kuidas me saame tema teadust siis uskuda, kui tema tõde – tema elu ja teaduse alus – on suhteline? 

Siis on ju suhteline ka meile pealesurutav tõde maskide ja vaktsiini kasulikkusest? Ja suhtelist tõde ei tohi kõigile kohustuslikuks teha! Eriti seal, kus räägitakse liberaalsest demokraatiast!

Aus teadlane teab, et iga teaduse saavutus on vaid katse, vaid samm sellele tõele lähemale, ükski teooria ei ole lõplik, ilmeksimatu, aus teadus on alati avatud tervemõistuslikule arengule. Aus teadus ei halvusta ega keela teistsuguseid teooriaid või uurimusi. Ta kaalub neid. 

Alati oleneb uurimise tulemus uurijate arukusest, aususest, maailmavaatest, erialastest teadmistest, sellest, kui sõltuvad on nad mingist ideoloogiast – ja ka sellest, millised järeldused keegi uurimusest teeb. 

Üks professor uuris tsirkuseartistist kirpu, eemaldas ükshaaval kirbul jalgu ja iga kord andis käsu: "Hüppa!" Ja kirp muudkui hüppas. Ent kui ta oli ära tõmmanud viimase jala, siis kirp enam ei hüpanud. Ja professor kirjutas oma teadus­raamatusse järelduse: "Kui kirbul kõik jalad ära tõmmata, siis ta kaotab kuulmise." 

Kindlasti oli see meedia poolt tunnustatud teadlane, akadeemik, ning liberaalse ideoloogia lemmik ja kaitsealune. 

Uskuda ja usaldada saab praegu ainult neid inimesi, kes tõdevad ja julgevad avalikult tunnistada, et maailm on hulluks läinud. Kes seda hullust normaalsuseks peavad, kes seda kaitsevad ja levitavad, neid ei saa usaldada, sest nad on ka ise hulluks läinud.