Immigrandid. Foto: Scanpix

Malle Pärn ütleb mõned sõnad meie brüsselikuulekale ladvikule, migrantofiilidest poliitikutele, "ksenofoobide" hurjutajatele ning normaalsete inimeste "rassistideks" sõimajatele. 

Ma tahaksin öelda meie brüsselikuulekatele migrantide (islami sõdalaste) sissevedajatele, migrantofiilidest poliitikutele, "ksenofoobide" hurjutajatele, normaalsete inimeste "rassistideks" sõimajatele:

Te ei saa ju hakkama oma inimestegagi, mis siis veel täiesti kultuurivõõraste sissetungijatega? Meie inimesed on ometi rahumeelsed, ei kakle, ei nõua raha mittemidagitegemise eest, teevad korralikku tööd, kasvatavad lapsi, maksavad makse, oskavad juba eesti keelt, on endale suutnud kuidagi luua oma kodu, sageli ennast välismaa panga orjaks andes – kelle ainus viga on, et nad näevad maailma teisiti kui teie.

Nad vaidlevad teiega ainult sõnades, aga te ei suuda neid maha rahustada. Te ei suuda tõestada, et teil on seaduslik õigus oma rahva tahte vastaselt meie elukorraldust muuta! Te kordate mingeid merkelistlikke-junkeristlikke mantraid, aga need ei mõju nendele, kes näevad, mis päriselt Euroopas toimub.

Mida te teete siis, kui kuskil suvisel laadal või laulupeol tuhat moslemit otsustavad omal kombel lõbutsema hakata, meie traditsioonilise rahvapeo oma jõledaks mänguks muuta? Ja mis saab siis, kui meie mehed oma naisi kaitstes mõnda neist lõbutsejatest liiga kõvasti löövad? Kesse ikka oskab mõõta oma löögi jõudu? On teil siis nende pärast häbi? Neetud rassistid, ütlete? Ja ärge valetage, teil on kavas neid siia tuua tuhandeid.

Kas te ka siis ütlete nendele naistele, keda rünnati: "see ei võta teilt ju midagi ära"? Nagu kooseluseadus traditsiooniliselt abielult? "Harjuge ära, meie külalistel on niisugused kombed? Erinevus ju rikastab? See on lihtsalt teistsugune seksuaalne orientatsioon? See on üksikjuhtum, sellel ei ole mingi pistmist mass-immigratsiooniga? Ärge ometi külvake ühiskonda vihkamist ja hirmu?"

Aga meie ei taha sellega ära harjuda! Me ei taha mingit vägivallaga rikastamist! Ei sarnase ega erinevaga! Me oleme rahumeelne rahvas, ülimalt kannatlik rahvas, ilmselt maailma kõige kannatlikum. Me laseme endalt kõik ära võtta, ainult nuriseme vaikselt, ja sedagi ei taha te meile lubada? Keelate kommentaarid, ehkki need tõepoolest ei võta teilt midagi ära? Isegi mitte võimu, mida te ilmselgelt kuritarvitate?

Ametlik meedia püüab inimesi vormida Brüsseli ideoloogia järgi. Täpselt nagu nõukogude ajal Moskva ideoloogia järgi, ajakirjanik on jälle ustav ja väärtuslik ideoloogiatöötaja. Ent propaganda, kui see ei sünni siirast aatelisusest, on alati primitiivne ja läbinähtav. Euroopa impeeriumi agendas ei ole siirusele kohta.

Õnneks on meil ühiskonnas kujunenud juba üsna tugev vaimne ja isegi poliitiline vastupanuliikumine. Ent õukonnameedia sildistab selle vihkamise õhutamiseks ja rahva hulgas segaduse külvamiseks.

Ärge ometi pidage inimesi lollideks, keda aina lükatakse ja tõmmatakse mingitesse gruppidesse, meeleavaldustele, meelitatakse lugema pahasid "riigivastaseid" kirjutisi. Inimesed teevad oma valiku ise, vastavalt sellele, missugused on nende teadmised ja ettekujutused maailmast ja heast või vähemalt normaalsest elust. Jah, teie meelest "tavainimeste" hulgas on veel alles väga palju tervet mõistust. Te ei saa seda neilt ära võtta.

Keegi ei õhuta kelleski mingit vihkamist ega vastalisust, inimesed näevad ja mõistavad ise, mis meil toimub. Igaüks usub seda, mida peab usutavaks, mis temale tundub tõesena. Vastavalt oma haridusele, kogemustele, mõtlemisvõimele, realiteeditundele, meelsusele.

Opositsioon ei agiteeri kedagi kellegi vastu, ta räägib rahvale tõtt. Räägib seda, mida tegelikult mõtleb ja näeb. Küll aga tegeleb agiteerimise ja manipuleerimisega valitsusklikk, kes jagab ainult ideoloogiat, valesid, absurdseid loosungeid.

Igal sammul valitsevad meil topeltstandardid: mis on lubatud ühele, ei ole lubatud teisele. Aga loosungid on ilusad. Sõnades kuulutatakse meile sallivust ja avatust, võrdseid võimalusi kõigile, sõbralikku mitmekesisust, demokraatiat ja sõnavabadust!

Nende loosungite sisu, nende sõnade mõte on ammu unustatud. Ja nende kaasaegne tähendus kuulutajate suus on sootuks vastupidine. Nii suletud, nii sallimatu, nii ebavõrdne, nii kuri ei olnud meie ideoloogia isegi mitte nõukogude ajal!

Sest igaühele, kes nende valelike loosungite järgi elada ei taha, lüüakse tempel peale: sallimatu, suletud, tagurlik, homofoob, keskaegne, rassist, võõravihkaja, kremlist, putinist, naistevihkaja, ajast mahajäänud, harimatu, vana!

Rahvuslastele külgekleebitud silt "populist" isegi sobiks, kui sellele anda selle sõna algne sisu. Populist on see poliitik, kes oma tegutsemise eesmärgiks võtab kogu rahva elujärje parema korraldamise, seab rahva huvid oma isiklikest huvidest kõrgemaks. Just seda Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ju teeb.

Niisiis, rahvuskonservatiivid ehk populistid on rahva teenrid, liberaalid on aga elitistid, kes teenivad teatud väljavalitud gruppide huve, ega hooli üldse ülejäänud rahvast, kes jääb väljapoole neid eliitgruppe. Nemad jaotavad rahva klassidesse. Nemad lõhestavad rahvast ja õhutavad vihkamist.

Jah, kõik need mõtted pole uued, me oleme neid ausas alternatiivmeedias palju kordi korranud, mõnedel on isegi õnnestunud neid väikeste tõeterakestena ametliku meedia valelikku propagandalahingusse võitlema saata.

Milleks siis aina korrata? Aga selleks, et kõigile pakkuda vähemalt võimalust üksord ometi aru saama hakata, et meil on kaks paralleelmaailma. Et keegi ei saaks etteheiteid teha: miks minule sellest ei ole räägitud? Kuidas neid maailmu saaks uuesti kokku sobitada? Kuidas tuua inimesed välja oma virtuaalmaailmast ja panna nad reaalsust nägema?

Ea see kordamine neilegi kahju ei tee, kes niikuinii aru saavad ja näevad, mis toimub. See hoiab nende pilgud selged ja meeled erksad, õpetab aktiivselt oma põhimõtete eest välja astuma, sest sõjas peab iga vastutustundlik kodanik valima poole.

Paraku, need, kes ennast on eliitgruppideks liigitanud, need, kellele me aina kirjutame ja kordame, kelle ustele aina koputame, nõudes sisselaskmist, need "avatud" ja "sallivad" propagandistid ei loe, ei kuule, ei näe seda teist maailma.