Väärt usuisa Martin Luther polnud just suu peale kukkunud mees. Paljusid kostitas ta mõne krõbeda üteluse, suupärase sajatuse või vaga vopsuga mööda patust turja. Oma mõõdetud osa said kätte nii rooma paavst, kaasaegsed kirikutegelased-intellektuaalid kuni Thomas Müntzeri mässavate talupoegadeni ja juutideni välja.

Nüüd aga langeb teoloogia- ja ajaloohuvilisele üldsusele osaks rõõm olla Usuisa pikantsete pajatuste rikkalikust varasalvest kuhjaga üle kallatud, sest Tyler Rasmussen on programmeerinud ja interneti avarustesse paisanud Martin Lutheri solvangumootori.

Mõned vagad stiilinäited teosest Saatana poolt rajatud paavstluse vastu (1545): “… paavstid ehivad end Kristuse, püha Peetruse ja Kiriku nimedega, kuigi nad on pilgeni täis põrgu kõige jäledamaid deemoneid, täis, täis ja nii täis, et nad pole võimelised neid välja ajama, välja oksendama ega välja aevastama… Nüüd näeme, et paavst ühes oma rooma kardinalidega pole midagi muud kui lootusetu varas, Jumala ja inimese vaenlane, kristluse hävitaja ja Saatana elav tempel…”. “Saatan, kes on rajanud paavstluse, töötab alati paavsti ja Püha Tooli kaudu”. “Kas soovid teada, kes on paavst ja kust ta pärineb? Ta on ebajumalakummardamise kuristik, loodud kõikide deemonite poolt põrgu sügavaimas augus”.

Kõikidel postmodernistlikel grafomaanidel aga tasub kuulda võtta Lutheri isalikku manitsust: “Sa ei tohiks hakata raamatut kirjutama enne, kui pole kõlanud vana ja pikka peeru. Siis võid sa oma lõuad imestusest pärani ajada ja öelda: “Tänan sind, mu armas ööbik, täpselt see tekst ongi minu jaoks!” Hanswursti vastu, lk 250, Lutheri kogutud teosed, Vol. 41

Kui antud tsitaatidest ei piisa ja uuriv meel tihkab värsket valangut, siis võite alati vajutada nuppu Insult me again!