Näitleja, teoloog ja kolumnist Malle Pärn rääkis 27. mail 2023 Riigikogu ees peetud kõnes, et vallandatud abielusõja tegelik eesmärk on vaenuliku vähemuse piiramatu võim terve rahva üle, millega sunnitakse enamus alla andma ja vaikima. Ta võrdles olukorda ka okupatsioonisõjaga Ukrainas, kus abielu okupeerijad on Kremli rollis ning abielu kaitsjad ukrainlaste rollis.

"Me oleme täna siia kokku tulnud üle Eesti suure murega. Murega meie rahva oleviku ja tuleviku pärast, sest meid alatu pettusega valitsema trüginud seltskond on alustanud Eestis kurjuse kiiret lõppmängu. Me ei tea, kas me suudame seda peatada. Me ei tea, kas me oleme ära teeninud selle, et Jumal tuleb meile appi. Ta on meile kahel korral appi tulnud, aga me oleme oma kingitud vabaduse käest ära lasknud võtta. Kas meil on veel kolmandat võimalust?" küsis Pärn oma kõne alguses.

"Me nimetasime Nõukogude Liitu kurjuse impeeriumiks, aga kurjus, mis tänapäeva maailma oma haardes hoiab on mõõtmatult võimsam ja hävitavam. Pange tähele: kurjus valitseb maailma rumalate inimeste kätega. Liberaalidest on tänapäeval saanud ahned diktatuuri ihalevad võltsliberaalid. Ustavad kurjuse teenrid. Nad elavad programmeeritud robotitena mudelmaailmas. Nad ei kuule ega näe midagi väljastpoolt seda mudelit ja nad peksavad kõiki, kes ei taha selles mudelis elada. Nad valetavad. Kurb on vaadata, kuidas inimesi valelike meelituste ja räige demagoogiaga sunnitakse mingi väikese ahne ja agressiivse grupi tahtmist tegema. Meil pole enam ühtki riiklikku instantsi, mida saaks usaldada… mis ei oleks allutatud rahvavaenulikule võimuaparaadile."

Pärna sõnul on selle abielusõja tegelik eesmärk on vaenuliku vähemuse piiramatu võim terve rahva üle: "Enamus sunnitakse alla andma ja vaikima. Inimeste normaalne elukorraldus lõhutakse ära. Ühiskonda reguleeriv ja kurjust vaos hoidev vaimne alus asendatakse egoistliku anarhiaga."

Ta leiab, et me võime oma olukorda võrrelda okupatsioonisõjaga Ukrainas: "Abielu okupeerijad on siin praegu Kremli rollis ja meie, abielu kaitsjad, oleme ukrainlaste rollis."

"Meie ei hoia oma väärtustest kinni mitte isekusest, mitte õelusest, mitte pahatahtlikkusest, mitte kadedusest. Me sõdime inimväärikuse eest. Oma laste turvalise ja õnneliku tuleviku eest. Meie kaitseme oma eluruumi, täpselt nagu ukrainlased sõdivad oma kodumaa vabaduse eest. Sest siit Toompealt veereb rahva suunas hiigelsuur teerull, mida rahvas püüab takistada," rääkis Pärn.

Ta rõhutas, et rahvas ei tohi vait olla, kui temast teerulliga üle sõidetakse, sest vastutusest tuleviku ees ei ole vaba ka see, kes ülekohut märgates ei ole sellele vastu astunud.

Toimetas Martin Vaher