Täna toimus riigikogus kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu esimene lugemine, mille tulemusena hääletati eelnõu häältega 47 : 19 parlamendi menetlusest välja.

Seega on luhtunud juba kolmas katse 2014. aasta oktoobris poolikul kujul vastu võetud, ent rakendusaktide puudumise tõttu siiani jõustumata kooseluseadust tühistada.

Eelnõu esimene lugemine pidi seaduse kohaselt toimuma eelmisel nädalal, ent Keskerakonna, sotside ja Vabaerakonna ühisel jõul lükati see kohalike omavalitsuste volikogude valimiste järgsesse aega.

Näide Postimehe kajastusest. Ekraanitõmmis

Ootuspäraselt hääletasid kõik EKRE saadikud eelnõu menetlusse jätmise poolt.

Tähelepanuväärselt ei hääletanud eelnõu menetlusest väljaarvamise vastu mitte ükski Keskerakonna saadik, olgugi, et opositsioonis olles väitis Keskerakond end seisvat kooseluseaduse tühistamise eest, esitades ka vastavasisulise eelnõu.

Paljud saadikud puudusid istungilt või jätsid hääletamata. Teiste hulgas ei hääletanud eelnõu menetlusse jätmise poolt ka varem kooseluseaduse tühistamise eestkõnelejaks olnud Jaanus Karilaid, kes puudus istungilt.

Reformierakonnast toetas kooseluseaduse tühistamise eelnõu parlamendi menetlusse jätmist vaid Igor Gräzin, Vabaerakonnast üksnes Jüri Adams.

IRL-ist toetasid kõik saadikud eelnõu menetlusse jätmist, välja arvatud Maire Aunaste, kes hääletas eelnõu menetlusest väljaarvamise poolt, ning Mart Nutt, kes jättis hääletamata.

Samuti ootuspärselt hääletasid sotsid nagu üks mees eelnõu menetlusest väljaarvamise poolt.

Kooseluseaduse pooldajatele pakkusid tuge ka IRL-ist välja astunud Marko Mihkelson ja erakonna endine esimees Margus Tsahkna, kes hääletasid mõlemad kooseluseaduse tühistamise eelnõu menetlusest väljaarvamise poolt.

Hääletuse tulemustega saab tutvuda siin.

Varro Vooglaid: järjekordne pettus seonduvalt kooseluseadusega näitab parlamendis valitsevat kultuuritust

Ratas eelistab kooseluseaduse tühistamisele töist koalitsiooni sotsidega

Kooseluseadus tuleb tühistada, ühiskond vajab restarti