Pfizeri juht Albert Bourla. Foto: Scanpix

Farmatseutika konglomeraadi Pfizeri juhatuse esimees Albert Bourla otsustas oma ettevõtte koroonavaktsiini läbimurde sisse kasseerida ning müüs 60% oma osalusest Pfizeris.

Bourla tegi seda 9. novembril, ehk samal päeval mil kontsern avalikustas, et COVID-19 vastase vaktsiini välja töötamisel on saatnud edu ning kinnitas, et ravim on osutunud efektiivseks enam kui 90% juhtudest.

Bourla müüdud osaluse väärust hinnatakse 5,5 miljonile dollarile. Pfizeri aktsia rallis vaktsiini edukuse teadaande laineharjal aasta kõrgeimale tasemele ning Bourla müüs oma portfellist 132 000 aktsiast koosneva paki hinnaga 41.94 USD.

Müügiteade selgitas, et Bourla teostatud müük sooritati nn 10b51 reeglit silmas pidades, mis lubab ettevõtte tippjuhtidel teha ettemääratud aktsiatehinguid ilma siseinfo põhise kauplemiskeelu seadustega vastuollu minemata. Dokumendist nähtub, et Bourla fikseeris müügikuupäeva juba augustis.

Avalikkusele saada olevatest andmetest nähtub, et lisaks Bourlale ajastas oma aktsiamüügi ette mitu teist ettevõtte tippjuhti.

Pfizeri poolt avalikustatud uudis uue vaktsiini perspektiivikusest juhtis maailma aktsiaturud tõusule. Ainuüksi DOW Jonesi tööstuskeskmine tõusis teadaande päeval 834 punkti, mis on rekordiline päevane kasv alates juunist.