Eric Clapton esinemas 2012. aastal. Foto: Lucas Jackson, Reuters/Scanpix

Legendaarne kitarrist, laulja ja laulukirjutaja Eric Clapton avaldas augusti lõpus uue loo, mis kannab pealkirja "See peab lõppema!" ("This Has Gotta Stop!") ning mis kutsub üles peatama Covid-19 vastase võitluse loosungi kattevarjus dikatuuri kehtestamist.

Otsesõnu ei mainita loos ei koroonaviirust, vaktsiine ega ühiskonna sulgemise meetmeid, ent sõnum on sellegi poolest ühemõtteline.

"I can't take this BS any longer, It's gone far enough, You want to claim my soul, you'll have to come and break down this door," laulab Clapton. ["Ma ei suuda seda jama enam taluda, asi on läinud liiga kaugele, kui tahate saada kätte mu hinge, peate tulema ja ukse maha murdma." – toim]

Loo video on kogunud YouTube'is lühikese ajaga rohkem kui 1,8 miljonit vaatamist ning see number suureneb suure kiirusega.

Juba juulis teatas kultuurirahva seas üheks kõige mõjukamaks koroonadissidendiks kujunenud Clapton, et ta keeldub edaspidi astumast üles kontsertidel, kuhu lubatakse üksnes Covid-19 vaktsiini saanud inimesed.

Toimetas Varro Vooglaid