Väikene kirik Chíose saarel. Foto: bigstockphoto.com

Politsei vahistas Chíose saarel Kreeka mehe, kes kutsus sotsiaalmeediapostituses kohalikke üles otsima "elusalt või surnult" immigrante, keda ta süüdistas vara lõhkumises, vahendab Breitbart London.

42-aastane mees vahistati pärast seda, kui ta kutsus Facebooki postituses üles tegutsema migrantide vastu, keda ta süüdistas saareelanike vara lõhkumises. Lisaks kohalike tegudele kutsumisele lisas ta, et immigrandid on "TAGAOTSITAVAD: elusalt või surnult".

Postitust nägi "rassistlike kuritegude observatooriumi" liige, kes andis sellest politseile teada. Rühmitus kirjeldab oma tööd kui "rassistlike kuritegude tuvastamist Kreekas eesmärgiga teavitada neist riigiprokuratuuri".

Sarnane raporteerimisrühmitus tegutseb ka Rootsis nimega Näthatsgranskaren. Rühmituse töö tõttu kasvas vihakõne puudutavate kohtuasjade arv Rootsis 2018. aastal. Euroopa Liidu rahastuse toel tegutsev rühmitus avalikustas, et enamus inimestest, keda nad prokuröridele raporteerisid olid vanemad kui 65-aastased naised.

Vahistatud mees ei ole esimene, kes viimastel nädalatel raporteerib, et migrandid tegelevad kohalike kreeklaste vara kahjustamisega.

Eelmisel nädalal raporteeris väljaanne Proto Thema, et kolm migranti kurikuulsas Moria põgenikelaagris Lesbose saarel olid maha raiunud viis ja pool tonni oliivipuid, põhjustades vara omanikule "rahalise hävingu".

Kõigest mõni päev hiljem vahistati Moria põgenikelaagris elav migrant umbes 6000 euro väärtuses vara varastamise eest Mytilíni piirkonna majast.

Ka Kreeka kirikuid ei ole säästetud migrantide vandalismi ja varguste eest. Eelmisel kuul vahistati kaks migranti vanuses 27 ja 30 Chíose saarel pärast seda kui nad olid kabelisse sisse murdnud ja sealt erinevaid liturgilisi esemeid varastanud.

Maikuus annetas Ungari valitsus 30 000 dollarit, et aidata remontida kristlikke kirikuid Lesbose saarel, mida migrandid olid kahjustanud.

Toimetas Martin Vaher