Foto: Coalition for Marriage Facebooki leht

"Lööge ei-hääletajad risti", "Nüpeldage kitsarinnalisi", "Kristlased on natsid", "Hääletage Jah" – selliseid ja teisi sarnaseid loosungeid on soditud paljudele Austraalia kirikutele, mis seisavad vastu liberaalide plaanile moonutada nn homoabielu seadustamise teel abielu tähendust.

Mitmetes linnades kutsutakse kirikutele soditud sõnumites üles otsesele vägivallale kristlaste ja kõigi teiste suhtes, kes ei toeta parasjagu toimuval referendumil nn homoabielu seadustamist.

"Me kõik olime väga häiritud nähes, kuidas meie kirik on langenud vandalismi ohvriks," ütles Melbourne'is tegutseva baptistikoguduse pastor David O'Brien, kelle juhitava koguduse kiriku seinale soditi suurelt "Lööge ei-hääletajad risti!".

Austraalias hetkel toimuv referendum ei ole õiguslikult siduv, vaid omab abielu tähenduse õigusliku ümbermääratlemise üksnes nõuandvat tähendust. Posti teel toimuv referendum algas septembris ning see lõppeb 7. novembril. Referendumi tulemused avalikustatakse 15. novembril.

Kirikute vastu suunatud vandalismiaktid ei piirdu vaid ühe konfessiooniga, vaid on olnud suunatud nii baptistide, anglikaanide kui ka katoliiklike pühakodade vastu. Abielu ümbermääratlemist nõudvaid sõnumeid on soditud isegi mormoonide hoonetele.

Samuti on füüsiliselt rünnatud avalikult abielu mõistet kaitsnud katoliiklikke vaimulikke. Näiteks sülitati Brisbane'is ühe preestri pihta, keda "tervitati" ühtlasi solvanguga "F–ing 'No' voter".

Vägivallaaktid ei piirne ka vaid ühe linnaga – vandalismi osaks on saanud kirikud nii Sydneys, Melbourne'is kui ka mujal.

Augustis kutsusid Austraalia katoliku piiskopid usklikke üles hääletama referendumil nn homoabielu seadustamise vastu, ent nad lisasid ühtlasi, et kristlased peaks käituma "sügava lugupidamisega kõigi inimeste ja nende vabaduse sfääri kuuluvate valikute suhtes".

Anglikaani kiriku Sydney piiskopkond on aga osaks Abielu Kaitse Koalitsioonist ning on annetanud referendumi ei-kampaania läbiviimiseks miljon dollarit.

Paraku tuleb üha enam teateid sellest, et nn homoabielu seadustamise vastaseid seisukohti väljendavatele inimestele saavad osaks tõsised rünnakud.

Näiteks tungis sodoomia riiklikku tunnustamist mittepooldavale Austraalia endisele katoliiklasest peaministrile Tony Abbottile hiljuti kallale üks 38-aastane homoaktivist, kes kandis rinnas jah-kampaania tunnusmärki.

The Christian Institute'i andmetel on loomuliku abielu kaitseks sõna võtnud inimesed saanud tapmisähvardusi ning neid on nende vaadete pärast ka töökohalt vallandatud.

Eelmisel aastal rüüstasid homoaktivistid nn homoabielu seadustamise vastu seisva senaator Cory Bernardi kontorit.

Loe lähemalt portaalis LifeSiteNews.com.

"Homoabielu" aktivist viskus pea ees vastu endist Austraalia peaministrit

Austraalia peapiiskop: valitsus hoidku magamistoast eemale