Foto: Piqsels

Hiljuti antud intervjuus avalikustas eeskätt Mel Gibsoni linateoses "Kristuse Kannatused" (Passion of The Christ) kuulsust kogunud näitleja Jim Caviezel, et Disney filmistuudio üritab oma teostest likvideerida kõik viited Jumalale. 

Sügavalt usklik Caviezel oli ajaloolise menuromaani Krahv Monte Cristo põhjal vändatava filmi võtetel ning lugedes filmi käsikirja selgus, et Hollywoodi üks suurimaid filmistuudioid oli eemaldanud tekstist kõik (arvukad) viited Jumalale. Caviezel mängis filmis Edmond Dantese karakterit, kes lausub raamatus olulise tähtsusega episoodis sõnad "Jumal kingib mulle õigluse" – see tsitaat oli stuudio poolt aga käsikirjast likvideeritud. 

Caviziel keeldus originaaltekstist irduvaid sõnu lausumast, mille peale Disney esindajad küsisid näitlejalt kas temagi on "üks nendest". "Üks kellest," küsis Caviezel sellepeale, "üks nendest, kes ei hakka ümber kirjutama Dumas' või Shakespeare'i loomingut?". Nähes Caviezeli vankumatust olid Disney produtsendid sunnitud järele andma ning leppima originaalteksti filmi jõudmisega. 

Caviezeli sõnul on tänapäeval kristalste suurimaks probleemiks argus ning võimetus seista oma uskumuste eest, eelistades pooli valimata "aiaposti otsas kõlkuda".

Paraku on metafoorne "aiapost" kurjuse valduses ning salates maha oma põhimõtted, oled juba valinud vale poole, selgitab Caviezel oma valikute taga peituvat motivatsiooni. 

Toimetas Adrian Bachmann