Mary Wagner. Foto: LSN

Sel nädalal loeti Kanada kohtus ette kiri, milles noor ema tänab end abordikliiniku juures hoiatanud kristlast, kes süstis temasse lootust ning julgustas veel sündimata lapsele elu kinkima.

"Ma kohtasin Mary Wagnerit 12. detsembril – päeval, mil olin kaotanud lootuse ning valmis lõpetama süütu sündimata 7-nädalase lapse elu," kirjutas naine.

"Ta julgustas mind ning andis mulle lootust. Nüüd on mu beebi juba kaheksa nädalane ning ma olen naisena niivõrd õnnelik ja tänulik."

"Ma ei seisaks siin, kui see poleks elu ja surma küsimus," ütles kohtunikule Wagner, kelle kaitseks ülaltoodud kiri paljude teiste hulgas ette loeti.

"Kui ma seadust oleksin järginud, poleks see laps täna elus."

Wagner (43) on kristlase ja sündimata laste elude eest võitlejana käinud läbi raske tee ning veetnud varasemalt viis aastat trellide taga abi ja nõu pakkumise eest meeleheitel naistele abordikliinikute uste ees.

Nüüd on ta taas kohtu all, kuna on rikkunud tingimisi karistuse raames kehtestatud lähenemiskeeldu kõnealustele kliinikutele Kanadas.

Kirju kohtus ette lugemiseks on Wagneri palve peale laekunud ligikaudu 850, lisaks 34 000 meili ning 67 000 tema toetuseks kogutud allkirja. Lisaks Kanadale on kirjutatud näiteks Poolast, Jaapanist, Suurbritanniast, Ühendriikidest, Saksamaalt ja Hollandist.

Kahjuks ei ole sõnum kaugeltki alati nii julgustav, kui varem tsiteeritu.

Väga paljud kirjutavad kohutavast valust, nagu näiteks see naine sealtsamast kodusest Kanadast: "Oh oleks mindki seal kliiniku koridoris mõni Mary Wagner kõnetanud. Oleks ometi keegi tulnud ja mind julgustanud ja pakkunud tuge, mida ma nii väga vajasin."

"See oli mu elu kõige kurvem ja valusam hetk," kirjutas ta 18-aastasena tehtud otsusest.