Särgi rebimine. Illustreeriv foto: Rangizzz/Bigstockphoto.com

Teisipäevases ETV saates "Foorum" jäi saatejuhil Andres Kuusel kasutamata kohane võimalus särk ribadeks rebida ja ERRi kaitsesse viskuda.

Tähelepanelik lugeja juhtis Objektiivi tähelepanu saatejuhi sõnakasutusele pärast seda, kui Mart Helme võttis mainida Donald Trumpi kohta üles keerutatud libauudiseid – mida ka Eesti nn peavoolumeedia õhinal on võimendanud.

Helme mainis ERRi ja "Aktuaalset kaamerat."

"Ei tea, kas saatejuht peaks särgi lõhki rebima ja viskuma ERRi kaitsesse või… Aga ei!" pareeris Kuusk.

Kuusk kukkus näppu viibutama ja lubas, et libauudistest tuleb juttu nagunii. "Sest tegelikult ka Trumpi tonaalsus – isegi võibolla unustades selle artikli kommentaaride sisud ära," alustas ta, viies jutu Trumpi hiljutisele pressikonverentsile, kus USA järgmisel presidendil tuli teha tegemist Buzzfeedi ja CNNi poolt avalikkuse ette paisatud inetu, alusetu, rumala, ropu ja sõna otseses mõttes kollase uudisega prostituutidest ja voodisse pissimisest, mille oli väidetavalt Jeb Bushi kampaaniameeskonna tellimusel kokku kirjutanud endine Briti luuraja Christopher Steele.

Nimetatud pressikonverentsil ei andnud Trump teatud hetkel sõna CNNi reporterile, kes seda tungivalt nõudis ja vähimatki vait jäämise märki ei ilmutanud.

Trump nõudis, et meesterahvas ei oleks ebaviisakas ning osutas järjekindlalt teisele reporterile, kellele soovis anda küsimuse esitamise võimalust. Lõpuks oli ta sunnitud selgitama, et CNN on libauudis(t)e ehk fake newsi levitaja.

"Et niimoodi dotseeriva ja haukuva tooniga rääkida CNNi ajakirjanikuga, nagu Trump tegi seda pressikonverentsil: "Ma ei anna teile sõna, ma ei anna teile sõna, te esitate libauudiseid!" Et, noh, see on mingisugune täiesti uus verstapost," jätkas saatejuht, otsides pilguga poolehoidu.

Tänuväärselt tema jaoks näitas kaamera juba jutu ajal Marko Mihkelsoni mõistvat noogutust.

Saadet saate vaadata siit, triiksärk jääb terveks 12. minuti 35. sekundi juures.

Trumpi ja CNNi reporteri "duelli" saab nautida järgnevast Fox Newsi videost: