"Naiste marsi" külaline Washingtonis omaette mossitamas. Foto: Vladimir Astapkovitš, Sputnik/Scanpix

Miljardär George Sorosel on sidemed enam kui 50 Washingtoni naiste marsi “partneriga”, kirjutab The New York Timesi veergudel endine The Wall Street Journali reporter Asra Nomani.

Nomani kinnitusel on seos ühe suurima Hillary Clintoni toetaja ja naiste marsi vahel vägagi tähelepanuväärne.

Moslemist ajakirjanik, kes esitleb end kui liberaalset feministi, uuris põhjalikult marsi “partnerite” rahalisi allikaid ja poliitilisi sidemeid.

Raha jälgi ajades jõudis Nomani rohkete sidemeteni George Sorose ja tema Avatud ühiskonna “filantroopiaga.”

Nomani on avalikustanud oma uuringute visandi ning näitab, et Soros on finantseerinud vähemalt 56 marsi “partneritest”, nende hulgas USA aborditööstuse lipulaeva Planned Parenthoodi.

Samal ajal andis CNNi analüütik Bakari Sellers avalikult teada, et naiste marss ei puudutanud tegelikult üleüldse naisi, vaid liberalismi.

Analüütiku paljastuse põhjustas elupooldava liikumise Concerned Women for America tegevjuht Penny Nance, kes tõi esile, et neid – samuti naisi – marsile ei kutsutud.

Eelseisval nädalavahetusel toimub Washingtonis elupooldav üritus March for Life, mis on Nance sõnutsi toimunud juba “43 aastat ning seal saab osalema umbkaudu 400 000 või 500 000 inimest. Aga seda [suurüritust] ignoreerib [nn peavoolumeedia] regulaarselt.”

Kuna elu pooldavaid naisi ei kaasatud, ei saa seda üritust “nimetada naiste marsiks,” ütles Nance. Selle peale hakkas Sellers itsitama ja parandas teda, toonitades, et asi polnudki üldse naistes.

https://www.youtube.com/watch?v=nHfH62STBPQ

Tunnistades, et naiste marss oli küll osalejaterohke, toovad mõned kommentaatorid esile, et üritus oli korratu, vulgaarne ja räpakas. Näiteks jätsid protestijad lahkudes endast maha pikad prügi- ja rämpsuhunnikute read. Muuhulgas vedeles Union Stationi ümber hulgaliselt sinna visatud plakateid.

Osaleja Beth Andre (29) loodab, et neil õnnestub nüüd “see energia ja viha, mis meil praegu on, millegi hea jaoks tööle rakendada.”

Ka Daily Maili korrespondent toob esile, et üritusel valitses paras segadus. Soliidsust ei lisanud marsile Madonna, kes vupsas lavale, väljendus ebatsensuurselt ning viitas vajadusele Valge Maja õhku lasta.

Vaadake ka autorite väitel “ainukest videot naiste marsilt, mis vaatamist väärt on”: