Kahtlev mees. Foto: DreamsNavigator/Bigstockphoto.com

Rootsi meediauuringute instituudi andmetel usub enamik rootslasi, et meedia on massiimmigratsiooniga seonduvate ühiskondlike probleemide kajastamisel ebaaus.

Värskelt avaldatud uuringu valguses on rootslaste usaldus ajakirjanduse vastu suhteliselt suur, kuid immigratsiooni kajastavate uudiste osas ollakse skeptilised.

Nii olid 54 protsenti vastanutest nõus väitega, et "Rootsi meedia ei räägi immigratsiooniga seonduvate sotsiaalsete probleemide kohta tõtt."

Eri meelt olid vaid 27 protsenti.

Vähest usaldust meedia suhtes täheldatakse ka kuritegevuse kajastamise osas.

Meedia usaldamises mängivad oma rolli poliitilised vaated. Nagu nendib instituut, on "peaaegu kõik" Rootsi Demokraatide pooldajad veendunud, et meedia ei edasta migratsiooni kohta kogu tõde.

Kontrastiks "populistidele" usaldavad punarohelise valitsuskoalitsiooni valijad meediat kõige enam.

Instituudi direktor Lars Truedson kirjutab ajalehe Dagens Nyheter veergudel, et "ajakirjanike ja meedia suhtumine immigratsiooni kajastamisse vajab tõsist diskussiooni."

Truedson paneb ajakirjanikele ja toimetajatele südamele, et nood annaksid edasi tõepärasema pildi sellest, kuidas massiimmigratsioon Rootsit on mõjutanud.

Rootsi peavoolumeediat on muuhulgas süüdistatud tsensuuris. Levinud on kuritegudes süüdistatud migrantide piltide hägustamine, kusjuures muudetakse isegi nende nahavärvi.

Rootsi ajaleht: auto on relv ja tuleb ära keelata