Rahvas peab tulema välja suure massiga ja näitama oma meelsust – näitama, et me ei ole nõus totalitaarse ühiskonnakorra kehtestamisega, toonitab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme, kutsudes inimesi osalema 23. oktoobril kell 12.00 Tallinnas, Vabaduse väljakul toimuvale meeleavaldusele.

Helme sõnul on Reformierakond ja Keskerakond näidanud oma 9-kuulise valitsemisaja jooksul, et neid ei takista ei põhiseaduses kirjas olevad piirangud ja samuti ei heiduta neid ühiskondlikud vaikivad kokkulepped või sündsustunne.

"Nemad teevad, mis tahavad. Nad piiravad inimeste vabadusi, nad sunnivad inimesi käituma viisil, mis neile ei meeldi, nad istuvad pähe ettevõtetele, nad sunnivad politseinikke, kaitseväelasi ja arste tegema asju, mis on inimeste südametunnistusega vastuolus," selgitab Helme ja lisab, et nõnda käituv valitsus tunnistab argumendina vaid jõudu, mida kannab endas rahvas.

Seetõttu peab rahvas EKRE esimehe sõnul tulema välja suurtes hulkades.

"Rahvas peab tulema välja suure massiga ja näitama oma meelsust. Näitama, et me ei ole nõus totalitaarse ühiskonnakorra kehtestamisega. See on jõud, mida me peame näitama – see on ainus, mis sunnib valitsust oma käitumist muutma," rõhutab Helme.

"Ma kutsun kõiki inimesi üles liituma 23. oktoobril meeleavaldusega Tallinnas, Vabaduse väljakul, et kaitsta oma vabadusi ja sundida valitsust käituma põhiseaduspäraselt," ütles ta.

Suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks on vastavalt seadusele registreeritud ning toimub laupäeval, 23. oktoobril 2021 algusega kell 12.00 Tallinnas, Vabaduse väljakul.

Meeleavaldus korraldatakse selleks, et nõuda Covid-19 vastases võitluses austuse taastamist vaba ühiskonna aluseks olevate põhimõtete vastu.

Korraldajate sõnul oodatakse meeleavaldusele rohkem kui 5000 inimest kõikjalt üle Eesti.

Toimetas Varro Vooglaid