Frank Kameny’d on homoringkondades peetud juba aastaid tõeliseks kangelaseks, kuna just tema oli üks peamisi jõude homoliikumise seni ühe kõige suurema võidu taga.

Nimelt oli Kamney üks peamistest tegelastest, kelle korraldatud agressiivse surve tulemusena arvas Ameerika Psühhiaatriline Assosatsioon 1973. aastal homoseksuaalse kalduvuse  psüühiliste hälvete nimekirjast välja.

Nüüdseks on aga aeg edasi liikunud ning seksuaalrevolutsiooni ees seisavad uued väljakutsed.

Juba oma 2008. aastal saadetud kirjas ühele traditsioonilise perekonna eest seisvale organisatsioonile teatas Kameny, et tema veendumuse kohaselt ei ole midagi väärat ka seksuaalsuhtes loomadega, “eeldusel et loom on sellega nous.”

Kirjas organisatsioonile Americans for Truth (Ameeriklased Tõe Eest), mis lähtub eesmärgist levitada ühiskonnas faktilist ja ilustamata teavet homoseksuaalse käitumise kohta, selgitas Kameny, et sellist asja, nagu "seksuaalne perverssus", ei ole tegelikult üleüldse olemas.

“Amerikanismi definitsiooni keskseks osaks on vaieldamatult Iseseisvusdeklaratsioonist tulenevalt inimestele antud tagatis, et igaühel on mitte ainult õigus, vaid võõrandamatu õigus “püüelda õnnelikkuse poole”,” kirjutas Kameny.

“Kui miski, mida keegi teine võib ehk meelevaldselt nimetada “seksuaalseks perverssuseks”, pakub selle tegevusega nõustuvaile täiskasvanud partneritele õnnelikkust, siis on selle tegevuse nautimine tagatud amerikanismi põhialustes.”

“Niisiis: olgu meil aina rohkem ja paremaid naudinguid aina enamaist ja paremaist seksuaalsetest perverssustest, kuidas iganes seda ka ei defineerita, üha enamate ja enamate sellega nõustuvate täiskasvanute vahel. See on meie kõigi huvides. Ja see saab olema ei midagi muud kui täideviidud amerikanism,” ütles ta.

Kameny saatis oma kirja reaktsioonina organisatsiooni Ameeriklased Tõe Eest protestile zoofiiliat kätkevate pornovideote müügi vastu ühel üritusel Chicagos.

Praeguseks ligi 90-aastane Kameny selgitas oma kirjas:

“Zoofiilia ei ole minu rida… Kuid see näib olevat teatud hulga inimeste süütu kalduvus või isikupära. Seni, kuni loom sellele vastu ei ole (ja enamasti ei olegi), ei mõista ma seksuaalsuhteid loomadega hukka ega näe ka põhjust, miks peaks keegi teine seda tegema.”

“Kui seksuaalsuhted sellega nõustuvate loomadega toob mõnedele inimestele õnnelikkust, siis peaks neil olema võimalus oma õnne poole pürgida,” võttis Kameny seksuaalrevolutsiooni aluseks olevat piiramatu isikliku vabaduse kreedot sõnastades oma seisukoha kokku.

Loe edasi siit.