Kuutsemäe ja Väike-Munamäe suusakeskus, mis tõstis sel talvel hüppeliselt piletihindu, teatas hiljuti, et suurte perede turvalisuse tagamiseks ei võimaldata neile koolivaheajal ja riiklikel pühadel piletite soetamist soodushinnaga.

Kuutsemäe ja Väike-Munamäe suusakeskus on liitunud kolme ja enama lapsega peredele väljastatava Perekaardi programmiga, pakkudes kaarti omavatele peredele 20-protsendilist hinnasoodustust.

Samas kuulutati hiljuti Perekaardi lehel, et soodustus ei kehti koolivaheajal ja riiklikel pühadel, “et tagada suurte perede turvalisus”.

Objektiivi palvele selgitada, kuidas see, et suuremad pered peavad riiklikel pühadel ja koolivaheaegadel ostma piletid täishinnaga, aitab tagada nende turvalisust, Kuutsemäe Puhkekeskusest ei vastatud.

Samuti ei vastatud küsimusele selle kohta, kas kohati väga pikki liftijärjekordi silmas pidades on Kuutsemäele korraga suusatama lubatud inimeste hulk külastajate turvalisuse huvides piiratud.

Tänaseks on Perekaardi lehel esitatud selgitus selle kohta, miks Kuutsemäe nõlvadel suurematele peredele antav soodustus koolivaheajal ei kehti, ära muudetud – kõrvaldatud on põhjendus, nagu tehtaks seda suurte perede turvalisuse huvides. Väike-Munamäe lehel on aga selgitus muutmata kujul endiselt alles.

Varem on Kuutsemäe ja Väike-Munamäe suusakeskust meedias kritiseeritud selle pärast, et detsembri lõpus tõsteti järsult piletihindasid koguni 80 ja enama protsendi ulatuses.

Toimetas Varro Vooglaid