Lapsed kasvavad suureks: meesterahvas paraadil. Foto: Marphotography/Bigstockphoto.com

Ameerika lastearstide ühendus American College of Pediatricians hoiatab sooideoloogia kahjuliku mõju eest lastele ning paneb tervishoiu- ja haridustöötajatele ning seadusandjatele tungivalt südamele hüljata kõik poliitilised initsiatiivid, mis suunavad lapsi keemilisele ja kirurgilisele soovahetusele ning süvendavad neis mõtteviisi, et see on normaalne.

Lastearstid rõhutavad, et reaalsuse määravad faktid ning mitte ideoloogia.

Nad juhivad tähelepanu tõsiasjale, et inimesed on bioloogiliselt ja geneetiliselt kas mees- või naissoost ning üliharvad seksuaalse arengu häired on alati meditsiiniliselt defineeritavad ega kujuta endast kolmandat sugu.

Kui inimene usub end olevat keegi, kes ta tegelikult ei ole, on parimal juhul tegemist segadusega, kirjutavad arstid ning selgitavad, et psühholoogiliste probleemide ilmnedes tuleb nendega ka vastaval tasandil tegemist teha.

Puberteeti blokeerivate hormoonide väljakirjutamine võib olla ohtlik ning rikkuda inimeste elud, põhjustades muuhulgas viljatust, aga ka südamehaigusi, kõrget vererõhku jms.

Hormooniravi ja kirurgilise sekkumise tõttu soovahetuse eesmärgil toob kaasa ligi kakskümmend korda kõrgema enesetapuriski täiskasvanuna – ning seda isegi Rootsis, kus on kujundatud ülimalt LGBT-sõbralik atmosfäär, kirjutavad arstid.

Nad järeldavad, et laste veenmine vastassugupoole omaksvõtmise ning selleks keemiliste ja kirurgiliste sammude astumise normaalsuses kujutab endast nende kuritarvitamist ehk ahistamist.