Läti tervishoiuminister Daniels Pavluts. Foto: Scanpix

Lätis kuulutati eile välja tervishoiu erakorraline olukord, millega kaasnevad täiendavad piirangud ja vaktsineerimiskohustuse laienemine. Tervishoiuministri Daniels Pavlutsi sõnul on meetmete jõustamine ja kontroll elutähtis ning reeglite rikkujaid peab tabama vahetu karistus, vahendab ERR.

Lisaks senistele piirangutele kehtestatakse vaktsineerimata inimestele keeld käia kaubanduskeskustes, külastada tohivad nad ainult toidupoode. 

Osa piiranguid kehtestati ka vaktsineeritutele: üritustel peavad vaktsineeritud inimesed alluma maskikandmise ja distantseerumise nõuetele.

Ühtlasi muutub karmimaks koroonapiirangute kontroll, mida ei tehta enam pisteliselt, vaid laiemalt ja kuhu kaasatakse peale politsei ja munitsipaalpolitsei ka teised asutused, sh tervishoiuministeerium. Tervishoiuministri Pavlutsi sõnul on meetmete jõustamine ja kontroll elutähtis ning kõiki, kes rikuvad reegleid, peab tabama vahetu karistus. 

Tervishoiuminister teeb valitusele ka ettepaneku kehtestada kohustuslik vaktsineerimine avalikus teenistuses töötajatele, seni oli see kohustus tervishoiutöötajatel, õpetajatel ja hooldekodu töötajatel. 

Vaktsineerimiskohustust laiendatakse ka erasektoris. Pavlutsi sõnade kohaselt peavad erasektori tööandjad hindama kohustuse kehtestamist oma töötajatele.

Pavlutsi sõnul karmistatakse piiranguid ja kehtestatakse täiendav vaktsineerimiskohustus vaktsineerimata inimeste tõttu eesmärgiga neid kaitsta.

Toimetas René Allik