Sotside ridadess kuuluv poliitika Marju Lauristin. Foto: Scanpix

Sotsist poliitik ja ajakirjandusõppejõud Marju Lauristin selgitas eile ETV saates "Esimene stuudio", et homoühingute riikliku rahastamiseta jätmine oleks diskrimineerimine ja inimõiguste rikkumine ning kui sedasi tehtaks, siis võiks peagi riikliku rahastuseta jääda ka rahvusvähemused ja naised.

"Mida EKRE nõuab on see, et riik hakkaks avaliku raha jagamisel diskrimineerima seksuaalvähemusi, siis võib-olla rahvusvähemusi, siis võib-olla naisi ja siis teisi – et oleks mingisugune poliitiline diskrimineerimine teatud elanikkonna gruppide diskrimineerimiseks avalike teenuste pakkumisel," toonitas ta.

Lauristini sõnul on riigi toetus mittetulundusühingutele ja sihtasutustele avalik teenus ning selle teenuse mitteosutamine teatud gruppidele olevat lubamatu, kuna see minevat vastuollu nii õigusriigi põhimõtete, euroopa väärtuste ja inimõigustega.

"Sotside lipp on praegu peaaegu ainsa erakonnana püsti selles samas inimõiguste ja diskrimineerimise punktis."

Tähelepanuväärselt nähtub aga hiljutisest arvamusküsitlusest, et ka 44 protsenti sotside toetajatest on Eesti LGBT Ühingu riiklikule rahastamisele vastu või pigem vastu. Kõigist täisealistest Eesti Vabariigi kodanikest ei poolda seda koguni 60 protsenti.

Lauristin on varem silma paistnud homoliikumise kirgliku toetajana. Kooseluseaduse läbisurumise vastasele meeleavaldusele järgnenud päeval Vikerraadiole antud intervjuus läks ta koguni nii kaugele, et valetas korduvalt meelevalduse kohta, kujundades sellest raskelt avalikkust eksitavat kuvandit.

Asjakohane lõik saates "Esimene stuudio" algab ca 8:30.

Toimetas Varro Vooglaid

Juhtkiri: nõudmises lõpetada homolobi riiklik rahastamine pole midagi radikaalset


Allikas: