Foto: scaliger/Bigstockphoto.com

Koalitsioonierakondade toetajad on Eesti LGBT Ühingu riikliku rahastamise küsimuses üksmeelel ning selle lõpetamist pooldab neist koguni ligi neli viiendikku, selgus Turu-uuringute ASi poolt korraldatud küsitlusest.

Küsitlusest, milles osales tuhat 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kordanikku, ilmnes et praeguse koalitsiooni (Keskerakond, EKRE ja Isamaa) toetajatest pooldab (või pigem pooldab) Eesti LGBT Ühingu riikliku rahastamist vaid 16 protsenti, samal ajal kui koguni 78 protsenti on selle vastu (või pigem vastu).

Erakondade toetajate lõikes olid küsimuse vastused järgmised:

Nagu näha, on kõige teravamalt Eesti LGBT Ühingu riikliku rahastamise vastu EKRE toetajad (86%). Veidi üllatav on aga asjaolu, et peamise Eestis tegutseva homoaktivistide esindusühingu riiklik rahastamine on Keskerakonna toetajatele veelgi vastumeelsem (73%) kui Isamaa toetajatele (71%).

Igal juhul nähtub siit, et ligi kolmveerand Keskerakonna toetajatest ei poolda maksumaksjate raha iga-aastast eraldamist Eesti LGBT Ühingule, mis on tähelepanuväärne, pidades silmas, et keskerakondlasest sotsiaalminister Tanel Kiik on korduvalt võtnud sõna homoaktivistide riikliku rahastamise kaitseks.

Opositsioonierakondade toetajate suhtumine Eesti LGBT Ühingu riiklikku rahastamisse on koalitsioonierakondade toetajatega võrreldes oluliselt soosivam – 46,5% toetab või pigem toetab seda, samal ajal kui 42% on selle vastu või pigem vastu.

Toimetas Varro Vooglaid

Martin Helme: radikaalsete ühiskonnalõhkujate riiklik rahastamine on täiesti lubamatu

Absurd: sotsiaalministeerium eraldab homopropagandat tegevatele võltskodanikuühendustele ligi 250 000 eurot