EKRE aseesimees ja rahandusminister Martin Helme. Foto: Scanpix

Radikaalsest ideoloogilisest programmist lähtuvate ühiskonnalõhestajate riiklik rahastamine on täiesti lubamatu, toonitab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees ja rahandusminister Martin Helme, viidates ennekõike peamise homopropagandistliku organisatsioonina tuntud Eesti LGBT Ühingule.

"Meie jaoks on radikaalsete ühiskonnalõhkujate rahastamine täiesti lubamatu. Eriti groteskne on, et needsamad aktivistid on kõige ägedamad valitsusvastased protestijad. Samuti töötavad nad vahel varjatult, vahel avalikumalt valitsuse poliitikale vastu riigiametnikena," toonitas rahandusminister Helme Objektiivile antud kommentaaris.

Tema sõnul on probleem selles, et kavala lükkega on tekitatud olukord, kus homoaktivistid saavad raha mitte otse Eesti eelarvest, vaid reeglina on see euroraha.

"Euroraha omakorda jagavad ministrid nende enda valdkondades ette valmistatud meetmete alt. Selge, et nn sidusa ühiskonna meetmed on nii kirjutatud, et just homoõiguslased raha saaks. Minister [sotsiaalminister Tanel Kiik – toim] saaks reegleid muuta, kui tahaks. Aga eelarvesse see justkui ei puutugi," märkis ta.

Helme kinnitusel on EKRE esindajad korduvalt kõnealuse teema tõstatanud koalitsiooni sisestel aruteludel, väljendades väga selgelt positsiooni, et praegune olukord, kus terve rida vasakpoolseid võltskodanikuühendusi saab iga-aastast ja ulatuslikku riiklikku toetust, ei saa jätkuda.

"Eestis on ju küll ja küll ühiskonna äärealadel olevaid gruppe, keda oleks vaja toetada ja kelle toetamine oleks igati mõistlik ning põhjendatud, samuti moraalne," ütles ta lõpetuseks.

Sotsiaalministeeriumi kaudu Eesti LGBT Ühingule eraldatavad aastatoetused muudkui kasvavad. Graafik: Objektiiv

Seitsme aasta jooksul on Eesti LGBT Ühingule eraldatud sotsiaalministeeriumi kaudu lausa ligi veerand miljonit eurot, kusjuures toetussummad on jõudsalt kasvanud. Kui 2013. aastal oli eraldatud summaks 6000 eurot, siis tänavu anti homoaktivistide käsutusse koguni 96 000 eurot maksumaksjate raha.

Kui liita siia ka Eesti Inimõiguste Keskusele ja Feministeeriumi portaali haldavale MTÜ-le Oma Tuba eraldatud summad, on ainuüksi tänavu sotsiaalministeeriumi kaudu toetatud homo- ja sooideoloogilise propaganda eestvedajatena tuntud "kodanikeühendusi" kokku ligi 250 tuhande euroga.

Septembri alguses vahendas Objektiiv uudist sellest, et sotsiaalminister Kiik pidas vajalikuks isiklikult külastada Eesti LGBT Ühingut, et arutada selle eestvedajatega muu hulgas ühingu riikliku rahastamise küsimust.

Toimetas Varro Vooglaid

Süües kasvab isu: Eesti LGBT Ühing tahab saada 2019. aastaks juba ligi 140 000 eurot riiklikku toetust

Sotsiaalminister külastas Eesti LGBT Ühingut, et arutada nende rahastuse tulevikku