Marine Le Pen sai kohtu kaudu tagasi poole oma erakonna arestitud riigitoetustest. Foto: Scanpix

Prantsuse erakond Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne) sai kolmapäeval kohtu kaudu tagasi poole neilt käimasoleva uurimise alusel kinni peetud riiklikest toetustest summas kaks miljonit eurot.

Erakonda süüdistatakse Euroopa Parlamendi fondide kasutamises oma kohalike töötajate tasustamiseks Prantsusmaal, mida Rahvuslik Liit eitab.

Pariisi apellatsioonikohus otsustas küll, et erakonna uurimisega tegelevatel kohtunikel oli õigus toetused arestida, kuid kärpis summa ühe miljoni euro peale, kirjutab RFI.

Kui toetusrahad 28. juunil külmutati, nimetas Le Pen seda sammu "surmaotsuseks" oma raskustes erakonnale, millel tuli tõusta taas jalgele pärast tema allajäämist Emmanuel Macronile presidendivalimistel.

Le Peni advokaat Rodolphe Bosselut tervitas toetuste osalist tagastamist kui "esimest võitu" ning kinnitas, et kaalub uut apellatsiooni ka ülejäänud summa tagasi saamiseks.

Le Peni erakonna kodumaised toetused arestiti ettekäändel, et seda raha saaks kasutada, kui Euroopa Parlamendile tuleks tagastada 7 miljonit eurot.

Le Peni hinnangul arestiti raha poliitilistel põhjustel, et hävitada tema partei, mis muutuks septembriks maksejõuetuks, kui otsust ei tühistata.

Viimastel aastatel on Le Pen kogenud mitmeid finantsilisi tagasilööke, näitena millest sulgesid suurpangad HSBC ja Société Générale mullu novembris tema isiklikud ja erakonna pangaarved.

Samal ajal on Rahvuslik Liit püüdnud populaarsuselt kinni Macroni liikumise La Marche ning ähvardab viimaste võitu kevadistel Euroopa Parlamendi valimistel.

Ladviku jaoks ebamugavat poliitikut mõnitatakse muuhulgas kutsega psühhiaatrilisse ekspertiisi.

ZeroHedge: Prantsusmaal koheldakse konservatiivsust kui vaimuhaigust