Briti konservatiivide juhiks ja ühtlasi peaministriks pürgivad naispoliitikud Theresa May (vasakul) ja Andrea Leadsom. Foto: Matt Dunham, AP/Scanpix

Suurbritannia järgmiseks peaministriks saab isik, kelle renomee ei ole nn gei-õiguste seisukohalt puhas. Väljaanne The Independent kirjutab, et ainus Briti konservatiivide liidriks pürginud kandidaat, keda ei saada “gei-vastane” taak, oli nüüdseks mängust välja langenud Michael Gove.

Tema Majesteedi valitsuse peaministriks on jäänud kandideerima kaks naispoliitikut. Täpsemalt öeldes kaasneb peaministri ametikoht konservatiivide parteijuhi ametiga, mille praegune peaminister David Cameron peatselt loovutab.

Siseminister Theresa May on vastustanud omal ajal tsiviilpartnerlust ja samasoolistele paaridele lapsendamisõiguse andmist.

Tema konkurendile Andrea Leadsomile – keda toetab üllatuslikult kõrvale astunud Brexiti-vedur Boris Johnson – pannakse süüks, et ta ei hääletanud parlamendiliikmena “homoabielu” legaliseerimise poolt ning on väljendanud seisukohta, et laste adopteerimisel tuleb eelistada heteropaare homopaaridele.

Veel on ta süüdi selles, et tema arvates pidanuks abielu jääma Jumala palge ees sõlmitavaks mehe ja naise vaheliseks kristlikuks liiduks, ning selles, et tema hinnangul riivas homoabielud legaliseerinud seadus kristlasi.

“Leadsom ja May on küll naised, kuid kummaski pole midagi progressiivset,” kurdab artikli autor, ajakirjanik Michael Segalov. “Suurbritannia järgmine peaminister on gei-õiguste seisukohalt dinosaurus ning meie katkine demokraatia ei saa sinna midagi parata.”

Loe lähemalt siit.