Breitbartile on lekitatud täispikkuses Google’i sisevideo koosolekust vahetult pärast Hillary Clintoni valimiskaotust Donald Trumpile aasta 2016 sügisel.

Tehnoloogiahiiu juhtkonnast paistab paanikat ja lootusetust, kui ka otsustavust takistada nii Trumpi agenda kui ka “populistliku” liikumise levimist globaalses kontekstis.

Muuhulgas võib videos kuulda Google’i kaasasutajat Sergey Brini kõrvutamas Trumpi toetajaid fašistide ja ekstremistidega.

Nagu teisigi ekstremiste, motiveeris Trumpi toetajaid Brini hinnangul “igavus”, mis tema sõnutsi ka minevikus fašismi ja kommunismini on viinud.

Ühtlasi palub Brin kogu kollektiivil kaaluda, mida nad saaksid teha tagamaks “kvaliteetsemat juhtimist ja otsustetegemist” riigis.

Nagu täiendas Google’i asepresident globaalküsimustes Kent Walker, motiveerib Trumpi-taoliste tegelaste toetajaid ka “hirm, ksenofoobia, vihkamine ja igatsus vastuste järele, mis võivad olla olemas või mitte olla.”

Hiljem lisab Walker, et Google peaks võitlema selle nimel, et “populistlik” liikumine kogu maailmas jääks vaid “vilksatuseks” ja “luksuks” ajaloolisel kõveral, mis “pöördub tagasi progressi poole.”

Ja nagu tõotas tegevjuht Sundar Pichai, arendab ettevõtte välja tehisintellekti (AI), mille abil – nagu kirjeldas üks töötajatest – saab võidelda “väärinformatsiooniga”, mida jagavad “väheinformeeritud valijad”.

Selle nädala alguses sai avalikuks, kuidas Google üritas Hillary Clintonit toetada, proovides tuua valima rohkem latiinosid, kes ettevõtte lootustes ja ootustes pidid hääletama just tema poolt. Nende nördimuseks valis rekordarv ladinaameeriklasi aga “valesti”.

NB! Kui uudise päises kuvatud YouTube’i video taas eemaldatakse (YouTube’i omanik on Google), siis saab videot alati vaadata selle, ka alguses toodud Breitbarti lingi kaudu – toim)

Töötaja kolleegidele: Google tümitab konservatiivsust