Swedbank Eesti juht Olavi Lepp Foto: kuvatõmmis YouTube'st

Swedbank Eesti juht Olavi Lepp tõdeb, et varsti võib paljudel ettevõtjatel olla rahaliselt piir ees, kust enam edasi minna ei saa. 

"Mitte, et meie kliendid teeks midagi halvasti või valesti, vaid ümbritsev keskkond on see, mis nõuab selgelt oma osa," vahendab ERR Ärilehele antud intervjuud. Väga suur surve on Eesti ettevõtete likviidsusele. 

Samal ajal, kui väga palju raha voolab välja, tuleb ettevõtetel mõtelda, kuidas sissetulekuid säilitada ning Lepp möönab, et ettevõtete rahavood on metsiku pinge all. "Kellel õnnestub kulud klientidele edasi kanda, neil on võimalik nulli jääda. Kellel see aga üle võimete käib, neid ootavad kindlasti ees tõsisemad probleemid."

Olulisel määral mängib Lepa sõnul oma osa ka see, kui konkurentsivõimelised on Eesti ettevõtted üldse eksporditurgudel. 

"Vaadates Skandinaaviat ja Kesk-Euroopat ning nähes kulude kasvu, siis tekib küsimus, kas Eesti on teistele ahvatlev pool, kust kaupu ning teenuseid üldse tellida," osutas Lepp olukorra tõsidusele, et osa Eesti tootjatest on sunnitud tootmise peatama.

Eelmisel nädalal teatas puitlaastplaate tootev AS Repo Vabrikud, et nad on sisendkulude kõrgete hindade tõttu sunnitud tootmise kinni panema, töökoht kaob ligi 150-l inimesel. Raskustest on teatanud ka mitmed teised ettevõtted. 

Toimetas René Allik