Foto: Pixabay

Kristlasest Briti õpetaja vallandati ja temast teatati instantsidele kui “radikaliseerumisriskist“ pärast vastamist õpilase küsimustele oma usu kohta.

Bristoli töökohtule kirjeldati, kuidas Svetlana Powellile segas tunnis pidevalt vahele õpilane, kes soovis õpetaja kui kristlasega vaielda, kirjutab Breitbart viitega LifeSiteNewsi artiklile.

Küsimuse peale tema vaadete kohta homoseksuaalsusele ütles Powell, et on kristlane ning usub isiklikult, et homoseksuaalne tegevus on Jumala tahtega vastuolus.

Ta lisas siiski, et Jumal armastab kõiki inimesi – kes nad iganes on või mida iganes nad teevad.

Selle peale tähendas tülinorija, et üks teine õpilane nende seast on lesbi, mispeale Powell pöördus tolle poole ja ütles: “Jumal armastab sind.”

Kaks päeva hiljem 17-aastase staažiga õpetaja vallandati.

Lisaks teatas kooli turvaülem, et kuna õpilased kaebasid “ajupesu ja jutlustamise” üle, kandis ta Powellist ette Briti terrorismivastasele programmile Prevent.

Prevent on osa valitsuse terrorismivastasest strateegiast eesmärgiga ennetada inimeste radikaliseerumist.

Briti valitsus lõi Preventi aastal 2003, kuid avalikkus ei teadnud sellest mitu aastat mitte midagi, kirjutas mullu kevadel The Telegraph.

Tegemist on ühega neljast 9/11 kiiluvees väljakuulutatud strateegiast, mis inglise keeles algavad tähega “P” ehk Prepare, Protect, Pursue ja Prevent.

Vabas tõlkes on tegemist strateegiatega valmistuda rünnakuteks, kaitsta avalikkust, jälitada ründajaid ning neljandaks siis ennetada (ingl. k. prevent) inimeste radikaliseerumist.