Noored poisid videomänge mängimas. Foto: Bigstockphoto.com

Alates filmidest ja televisioonist kuni koomiksiteni välja on homolobi tunginud erinevatesse meediumitesse, mida inimesed kasutavad tavaliselt reaalsusest põgenemiseks – ning nüüd on LGBT-organisatsioon võtnud sihikule videomängud, vahendab Lifesitenews.

GLAADi meediaauhinnad lõid uue kategooria nimega “Väljapaistev videomäng“, mille eesmärgiks on tunnustada mänge, milles sisalduvad “autentsed ja mõjusad LGBTQ karakterid või süžeed” ning mis kätkevad mänguviisis, mängijate valikus või mängu toimumiskohas “LGBTQ- kogukonda kaasavat sisu”. Kvalifitseerumiseks peavad mängud olema välja antud kas 2018. aastal või saanud käesoleval aastal LGBT-kogukonnaga seotud allalaaditavaid uuendusi.

“Asi on põhimõtteliselt numbrites,” ütles GLAADi programmide asepresident Zeke Stokes väljaandele The Hollywood Reporter. “Kui me töötame selle nimel, et LGBTQ inimesed oleksid meediamaastikul esindatud, siis ei saa me videomängude maailma ignoreerida – ning on väga selge, et mängutööstus on valmis astuma sammu selles suunas.”

Propageerides ja premeerides mänge, mis kujutavad homoseksuaalsust positiivses valguses, loodab GLAAD Stokesi sõnul jõuda “suure hulga noorteni”, kes saavad kasutada virtuaalmaailmu ja interaktiivseid lugusid, et “proovida olla nemad ise keskkonnas, mis ei ole ähvardav.”

Mitmetesse populaarsetesse mängudesse on viimase aastakümne jooksul lisatud homoseksuaalset sisu. Ulmemäng Mass Effect ja fantaasiamängusari Dragon Age võimaldavad mängijatel olla seksuaalsuhetes nii meeste kui naistega. Videomäng The Sims, mis simuleerib igapäevast argielu, võimaldab samasoolistel tegelastel omavahel “abielluda”.

Sel suvel pälvis meedias palju tähelepanu peagi ilmuva düstoopilise seiklusmängu The Last of Us Part II reklaamiklipp, milles näidati suudlemas kahte naissoost karakterit – Stokes nimetas seda stseeni “pöördepunktiks videomängutööstuses”.

Kuigi LGBT inimeste esindatus Ameerika televisioonis on pideval tõusuteel, on GLAAD viimastel aastatel kurtnud homoseksuaalsete karakterite ja süžeede vähesuse üle suuremates filmides. Eelmisel kuul ühendas organisatsioon jõu liikumisega Time’s Up, et luua enam kui 45 rühmituse, talendiagentuuri ja tootmisfirma koalitsioon, et nõuda transsooliste tegelaste sagedasemat ja positiivsemat kujutamist meedias.

Samas näitavad GLAADi enda uurimistulemused ning samuti koomiksimüüjate mullune mäss Disneyle kuuluva meelelahutushiiu Marveli vastu, et eksisteerib vältimatu konflikt aktivistide üha kasvavate identiteedipoliitika alaste nõudmiste ja tavapubliku üha kahaneva valmisoleku vahel lasta endale oma meelelahutuse kaudu epistlit lugeda.

GLAADi meediaauhindade nominendid tehakse teatavaks järgmisel jaanuaril ning võitjad selguvad aprillis.