Ealingi kliiniku juures 7. aprillil: abordipooldajad on kaasanud oma aktsiooni pahaaimamatu mopsi. Foto: Scanpix

Ealingi volikogu välistas üksmeelse hääletusega võimaluse käia kohaliku abordikliiniku juures palvetamas ja lapseootel emadele abi pakkumas, mida oli tehtud tervelt 23 aastat.

Käesolevaga ei tohi kliiniku lähedal enam naistele nõu anda ning püsida tuleb hoonest saja meetri kaugusel.

Vabatahtlikud nõustajad rääkisid LifeSiteNewsile, kuidas nad kliiniku juures vaikselt ja kannatlikult soovijatele olid selgitanud, millised on alternatiivsed võimalused abordile.

Mõnikord oli neil võimalus pakkuda katust peakohale ja anda süüa noortele emadele, kelle jaoks teisi lahendusi polnudki.

Rahuliku atmosfääri abordikliiniku juures paiskasid nõustajate sõnutsi segi abordi ehk nn "valiku" eest võitlejad rühmitusest Sister Supporter, kes tegid algust häälekate protestidega.

Abordipooldajad olid kohal ka teisipäevasel volikogu koosolekul ning aplodeerisid neile meelepärase otsuse peale.

Kohalolijate sõnutsi kohtlesid nad lugupidamatult emasid, kes olid tulnud väljendama oma tänu kliiniku juures kogetud armastuse ja hea nõu eest laps ikkagi ilmale tuua.

Breitbarti teatel tervitas keeldu koheselt Londoni linnapea Sadiq Khan, kes väitis end küll "respekteerivat õigust rahumeelselt protestida," kuid ei salli "naiste teadlikku ja sihipärast ahistamist ja hirmutamist."

http://objektiiv.ee/see-oli-mu-beebi-pea-kaheksa-sudantlohestavat-lugu-naistelt-kes-abortisid-oma-lapsed/