Juhtiva looduskaitsja arvates peaks planeet olema tunduvalt tühjem. Foto: Ongap/Bigstockphoto.com

Sündimata laste surmamine on oluline, kuna "see aitab toime tulla inimeste arvuga meie planeedil ning jõuda jätkusuutliku rahvastikuni," ütles USA vanima ja suurima looduskaitseorganisatsiooni Sierra Club juht Michael Brune.

Brune vastas Fox Newsi reporteri Tucker Carlsoni küsimusele Sierra Clubi solidaarsuse kohta juhtiva abordipakkuja Planned Parenthoodiga.

Tuckeri sõnutsi jäi talle ebaselgeks, kuidas abordid keskkonda parandavad.

Brune seletas, et nad usuvad "naiste õigustesse ja kui naised paljunemise suhtes otsuseid teevad, siis aitab see tekitada tugevaid perekondi ja kaitseb samal ajal keskkonda."

"Aga kuidas abortide rohkus … ikkagi keskkonnale kasuks tuleb?" ei andnud reporter järele.

"Noh, see aitab teha tegemist… inimeste arvuga, kes meil siin planeedil on," ütles Brune.

"Me kogeme, et üks viise, kuidas me saame saavutada jätkusuutliku elanike arvu, on aidata naistel teha otsuseid omaenda perede osas."

Oma kodulehel kutsub Sierra Club – üks kurikuulsa Washingtoni naiste marsi ametlikest partneritest – inimesi "ühinema võitlusega" ning "kaitsma meie planeeti Trumpi eest." Selle heaks peaks kohe raha annetama.

Looduskaitsja väidete valguses on Trump võtnud planeedile ohtliku elupooldava hoiaku.

Laste saamise kuritegelikust olemusest on kirjutanud ka Eesti loodusearmastaja, Eesti Päevalehe arvamustoimetuse juhataja Krister Paris.

Viidatud intervjuud vaadake siit:

https://www.youtube.com/watch?v=tGO1arE7YXQ