Laps emaüsas. Foto: Bigstockphoto.com

Kui isegi rahvuslikult mõtlevad eestlased ei teadvusta, et seadustatud üsasisene lapsetapp on esimese järgu rahvastikuprobleem ja et elussündide arv on surmakultuuri sakramenti vastu võttes kõvast pärsitud, siis kaome ajaloo areenilt, hoiatab Kenno Põltsam.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna valimisprogrammiline lubadus oli vähendada meditsiiniliste põhjendusteta abortide arvu erinevate meetmete abil, sh lõpetada nende rahastamine maksumaksja raviraha eest.

Valitsuse koalitsioonilepingusse sai kirjutatud abordiga seonduv punkt: "Laiendame nõustamisprogramme teadlikuks pereplaneerimiseks, tervete laste sünniks, emade tervise kaitseks ja abortide arvu vähendamiseks." Samal ajal kui Arstide Liit taunis tulevase rahandusministri süüdistust ERRi stuudios, et naistearstid rikkuvat Hippokratese vannet kui nad aborte läbi viivad, süüdistas aga Eesti abordivastane pro life-liikumine EKREt oma valimislubadusest taganemises.

Eesti Haigekassalt saadud numbrid näitavad, et perioodil 1. mai 2019 kuni 30. aprill 2020 läbi 1049 raseduse katkestamist: neist kolmandik oli läbi viidud meditsiinilistel põhjustel, kaks kolmandikku aga puhtalt omal soovil. Abordi raviarve kogusumma valitsuse esimesel tööaastal oli ligi 181 tuhat eurot. Maksumaksja poolne hüvitis protseduuridele on suurem kui nn patsiendi omaosalus.

Sotsiaalministeeriumi kommunikatsioonijuhi Oskar Lepiku sõnutsi valmib analüüs ja ettepanekud raseduskriisi nõustamise ja naistekliinikutes töötava kliinilise psühholoogi konsultatsiooni kättesaadavuse ning kvaliteedi parandamiseks plaanide kohaselt 2021. aasta märtsiks.

Rasedus on emale eriolukord, mil egoism jäägu tahaplaanile

Elupooldajad on veendunud, et inimelu algab munaraku viljastamisega, mille tõttu on beebipillina tuntud ravim, mille eesmärk on emaka seinale mitte kinnitunud embrüo raseda kehast väljutada, samuti abortiivse toimega. Embrüonaalperiood kestab emal 3.–8. rasedusnädalani, mille lõpus suudab laps reageerida puudutustele. Eestis aga võimaldatakse rasedust omal soovil katkestada, kui laps suudab liigutada käsi-jalgu ja meditsiiniliste näidustuste tõttu ajani mil, lapse unetsükkel kattub ema omaga.

On ignorantne väita, et seadustatud üsasisene lapsetapp annab emale suurema õiguse oma keha üle otsustamiseks. Raseduse puhul on enamat kaalul kui naise individuaalne õigus – me räägime globaalsest inimkogukonnast, kel puudub igasugunegi võimalus ennast rünnaku eest kaitsta!

Abort peaks olema eeskätt rahvuslaste mure

Eesti poliitilisel maastikul puudub sirgeselgne erakond, kes oleks oma programmis sotsiaalkonservatiivne. Sellest, et EKRE on võtnud abordiküsimuses elupooldava hoiaku, on rahvale vähe kasu. Nagu teame, ei õnnestunud Eesti rahvuslikumal erakonnal siiski abordi riikliku rahastamist peatada. Tegelikult pidin ka mina lihtsa rahvuskonservatiivina tunnistama, et paremat varianti, kui see, mis koalitsioonilepingusse sai kirja pandud, polnud erakonnal võimalik välja kaubelda

Erakond sai tunda kriitikat nii vasakult kui ka paremalt, mis annab tunnistust sellest, et EKRE on oma tegudelt pigem parem-tsentristlik erakond kui klassikaline parempoolne partei, kes seisaks kristlike aadete eest.

Samas tuleb tunnistada, et kui rahvuslikult mõtlevad eestlased ei teadvusta, et abort ehk seadustatud üsasisene lapsetapp on meie rahvastiku probleem number üks ja elussündide arv on surmakultuuri sakramenti vastu võttes kõvast pärsitud, siis kaob eestlane ajaloo areenilt sama kiirelt kui inimelu, mis lõpetati juba eos.