Prantsusmaa president Emmanuel Macron astus välja "kunstiteose" kaitseks, millel kujutatakse täiskasvanud meest vägistamas poisslast.

Maalil, mis kannab pealkirja "Keri p***se abstraktsioon!", kujutatakse täiskasvanud meesterahvast ja tema ees põlvitavat, selja taha seotud kätega, poisslast, vahendab Telegraph.

Keegi, kellele Pariisi Palais de Tokyo kaasaegse kunsti muuseumi näitusel esitatud pedofiilse sisuga maal ei meeldinud, viskas sellele lillat värvi, mis omakorda kutsus esile Macroni "kunstiteose" ründamise hukkamõistu.  

Prantsusmaa globalistist presidendi sõnul on tegemist "rünnakuga meie väärtuste vastu". "Prantsusmaal on kunst alati vaba ja austus kunstnike loomingu vastu garanteeritud," kinnitas Macron.

Lapse vägistamist kujutava maali autor on Šveitsi seitsmekümnendates aastates naiskunstnik Miriam Cahn. Tema sõnul pole maalil pedofiiliaga midagi tegemist ja see on hoopis pühendatud Ukraina Butša linnas Venemaa poolt toime pandud sõjakuritegude ohvritele. Tema sõnul kujutab põlvili kinniseotud kätega väikse poisi ja suure tugeva mehe pilt "rõhuja kehalist jõudu ja rõhutu haavatavust". Paljusid inimesi selline "kunstiteose" selgitus siiski ei veena. 

Maali eemaldamise eesmärgil pöördus lastekaitseseaduse alusel kohtusse ja riiginõukogu poole juristide ühendus Association Juristes Pour l'Enfance (Lapsepõlve kaitsvad juristid), kuid nende taotlus lükati tagasi. 

Palais de Tokyo't esindavad advokaadid kiitsid kohtunike otsust mitte sekkuda ja nimetasid seda võiduks "püüdluste üle nõndanimetatud lastekaitse seaduste alusel piirata väljendusvabadust".

Kommentaatorid osutavad, et nõndanimetatud "väljendusvabadusega" on Prantsusmaal üldjuhul nii "hästi", et viiekümnendates aastates naisterahvas, kes nimetas Macroni "mustuseks", astub juunis vabariigi presidendi solvamise eest kohtu ette ja teda ähvardab 12 000 eurone karistus. 

Toimetas Karol Kallas