Emmanuel Macron selgitamas Prantsusmaa tööstuse hetkeseisu Foto: Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron sõnas France24 vahendusel, et EL-i rohenormatiivid tuleb panna pausile, kuna nende regulatsioonide tõttu ei ole EL-i tööstus enam konkurentsivõimeline.

„Euroopa on teinud rohepöörde jaoks tunduvalt enam kui teised riigid," sõnas Macron ja osutas, et seeläbi on Euroopa majandus hakanud kaotama oma konkurentsivõimet. Macron peab vajalikuks Prantsusmaa „reindustrialiseerimist", et riigi tööstus taas jalule saaks ega kaotaks oma majanduslikku positsiooni. 

Selle raames kutsus Macron üles panema EL-i keskkonnaregulatsioonid pausile, kuna praegu on vaja stabiilsust. 

„Me oleme regulatsioonidega palju kaugemal ees kui ameeriklased, hiinlased või ükski teine maailma majandusjõud," märkis Macron. „Me ei tohiks teha reeglites uusi muutusi", lisas Macron ja viitas ohule, et see toob riske projektide finantseerimisel. 

Macroni jaoks on alarmeeriv ka USA poolt praegu rakendatav protektsionistlik majanduspoliitika, et toetada USA tööstust ja energiavarustuskindlust. Ta kutsus üles kaitsma Euroopat nii selles poliitilises ja majanduslikus võitluses kui ka Hiina kasvava võimsuse vastu.

Toimetas René Allik