Emmanuel Macron Taanis teda tervitama toodud lapsi takseerimas. Foto: Scanpix

Prantsuse president Emmanuel Macron teatas Taanis viibides, et “”tõelist taanlast” pole olemas – ta on eurooplane.”

“Isegi teie keel pole lihtsalt taani keel – see on euroopa [keel],” jätkas Macron oma mõttelõnga ning lisas, et “seesama kehtib prantslaste kohta.”

Tõdetu kõlas vastusena taanlasest tudengi küsimusele, keda huvitas rahvuslike identiteetide tulevik Euroopas, kirjutab Breitbart.

Prantsuse president on kolmepäevasel Taani ja Soome turneel, kus üritab leida “progressiivset” kõlapinda ja toetust oma nägemusele Euroopa superriigist, mis tugineks liberaalsel kontseptsioonil inimõigustest.

Lõunasöögil, kus viibis ka Taani kuninganna Margarethe II, tunnustas Macron taanlasi kui rahvast, kes on “ülejäänud maailma suhtes täiesti avatud” – mitte nagu prantslased, kes näitavad “muutuste suhtes üles gallialikult põikpäist vastuseisu.”

Aga ta usub, et on oma esimese valitsusaastaga siiski suutnud kutsuda esile “kultuurilise muutuse.”

Kodumaal pandi seda pahaks.

Nagu nentis Twitteris paremtsentristlike Vabariiklaste esindaja parlamendis Fabien Di Filippo, on “prantsuse identiteeti salgav” ja oma rahva vastu “uue solvangu” verminud “president Rothschild Emmanuel Macron end Taanis viibides taas ületanud.”

Emmanuel Macron Taanis poissi patsutamas. Lilli ulatab lapsele Prantsuse presidendi abikaasa ja endine õpetaja Brigitte. Foto: Scanpix