Maria Mägi-Rohtmets Foto: Maria Mägi advokaadiibüroo koduleht

Advokatuur alustas vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmetsa vastu menetlust seoses riigikogu liikme ja praeguseks endise riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni amoraalse lapsepildistamise skandaalis meedias avaldatud väljaütlemistega.

Nn Mihkelsoni kaasuses toimunud kohtuistungid olid kannatanud laste huvides kinnised. Postimees otsustas skandaalse loo avalikkuse ette tuua, mistõttu on meediaportaalide poolt küsitud korduvalt kommentaare ka kaebaja ehk laste isa esindajalt vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmetsalt. 

Mägi-Rohtmets ei leia, et ta oleks midagi valesti teinud, vahendab ERR ja lisas, et on hea, kui advokatuur praegu seisukoha võtab, mil määral võib kinnise kohtumenetluse materjale avalikult kommenteerida. 

"Advokatuur ei oleks saanud seda menetlust algatamata jätta. Kui advokatuur ei oleks praegu [menetlust] algatanud, siis ma oleksin pidanud ise paluma seda algatada," sõnas Mägi-Rohtmets. "Tekkinud olukorras on ühiskondlik ootus, et antakse hinnang, kas, kui palju ja millistel juhtudel võib kinnisest menetlusest mingitki osa üldse avaldada. Või kinnise asjaga seotud asjaolusid avaldada. See on ka minule hea teada. Ise ma arvan, et ma olen täiesti õigesti käitunud ja pean lähtuma kliendi huvidest," kommenteeris vandeadvokaat. 

Mägi-Rohtmets osutab, et meedia hakkas kaevuma laste pere asjadesse, selle asemele, et fokusseerida tähelepanu konkreetsele Marko Mihkelsoni amoraalsele teole. 

"Avalik huvi ei saa olla mitte ühe perekonna tegevuse vastu. Avalik huvi saaks olla ju ainult kõrge avaliku tegelase tegevuse vastu, aga antud juhul mindi üldse sellest ju välja ja süveneti pere asjadesse," lausus Mägi-Rohtmets ning peab väga kohatuks, et Mihkelsoni abikaasa ja laste ema Tuuli Mihkelson jagas meedias infot, millest oli võimalik laste identiteedid tuvastada. 

Toimetas René Allik