Maksuekspert Lasse Lehis: Feministeeriumi ja MTÜde riiklik rahastamine tuleks lõpetada

Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis. Foto: Scanpix

Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige ja Riigikohtu halduskolleegiumi nõunik Lasse Lehis leiab, et Feministeerium ja teised riigi kulul elavad MTÜd peaksid tulevikus ise hakkama saama.

Feministlikud ideoloogid on kurtnud, et EKRE võimule tulles võivad nad riigipoolse rahalise toetuseta jääda.

EKRE esimees Mart Helme on öelnud, et erakond soovib tõesti valitsusväliste organisatsioonide riigipoolsed toetused üle vaadata. Ainuüksi Feministeerium saab sel aastal riigilt 60 000 eurot toetust.

Lasse Lehis toob Postimehes võrdluse, et MTÜ Maksumaksjate Liit pole oma 24 tegevusaasta jooksul kordagi riigilt raha küsinud ega mingeid Euroopa Liidu projekte kirjutanud.

“Meie tegevust finantseeritakse liikmemaksudest. Ja seda võiks ka kõigile teistele MTÜdele soojalt soovitada,” sõnas ta.

“Kui te ajate enda arust väga tähtsat asja, aga liikmed pole nõus maksma ja annetajad pole nõus annetama, siis võib olla see asi polegi nii tähtis, kui teile tundub,” lisas Lehis.

Toimetas Lennart Käämer

 

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA