Foto: Flickr/European Parliament

Erakonna Rahvusliikumine (National Rally) juht Marine Le Pen on käivitanud kampaania uue Euroopa Liidu migratsiooni- ja asüülipakti vastu, mis tema hinnangul viib Euroopa enesetapuni.

Euroopa Komisjoni uus ettepanek liidu asüülipoliitika radikaalseks reformimiseks, mis peaks muutma varasemat Dublini kokkulepet, esitati eelmise kuu lõpul. Le Pen'i sõnul võib selle tulemusena tulla Euroopa Liitu järgnevatel aastatel juurde 60 kuni 70 miljonit immigranti.

"See on organiseeritud plaan Euroopa ning selle moodustavate rahvaste uputamiseks," ütles Le Pen reedel erakonna peakorteris Nanterre'i linnas.

Le Pen jätkas, et uus pakt "laostab meie sotsiaalsüsteemi, suurendab töötust, põhjustab eluasemekriisi, suurendab kuritegevust ja kogukondlikke konflikte, suurendab islami pealetungi ja terroriohtu ning seab kahtluse alla meie tsivilisatsiooni väärtused".

Ta kritiseeris teravalt Euroopa Liitu, mis tema sõnul on "usaldanud Lähis-Ida värava võtmed Türgile, mis tegeleb nüüd väljapressimisega, et meid endale allutada". Le Pen'i hinnangul on Türgi nüüd valmis avama Euroopa koja uksed Kolmandale Maailmale: "Võtame tagasi Euroopa ja Prantsusmaa võtmed!"

Le Pen ütles, et ta kavatseb koos teiste Euroopa Parlamendi fraktsiooni Identiteet ja Demokraatia (ID) liikmetega korraldada kampaania uue migratsioonipakti vastu ning algatada petitsiooni eesmärgiga koguda umbes miljon allkirja.

Ka Visegrádi nelik on uue migratsioonipakti vastu

Ungari, Slovakkia, Tšehhi ja Poola ehk Kesk-Euroopa riikidest moodustuv Visegrádi nelik võttis samuti septembri lõpus uue pakti vastu sõna.

"'Jaotamisest' või 'kvoodist', kui kasutada teist sõna, ei piisa. Ungari on selle vastu. Põhiline lähenemine on endiselt muutmata. Nad [Euroopa Komisjon – toim.] sooviksid immigratsiooni hallata, mitte aga immigrante peatada. Ungari positsiooniks on immigrantide peatamine," ütles Ungari peaminister Viktor Orbán.

"Me peame peatama immigratsiooni ning kvoodid ja ümberpaigutamise. Need reeglid ei ole meile vastuvõetavad," lisas Tšehhi peaminister Andrej Babiš.

Toimetas Martin Vaher