Veiko Vihuri avaldab sissekandeid ajaraamatust, mis pajatab laulurahva ning tema targa ja julge printsessi hõlpsast elust Kungla õnnemaal.

Kungla on mütoloogiline õnnemaa, muinasjutumaa, kus elab üks kange mängu- ja laulurahvas. Seda maad on seatud valitsema printsess – loomulikult kõige targem ja julgem kogu maailmas. Kahjuks ei ole üksteise kannul tõttavad kriisid lasknud tal veel valitsemisega õieti alustada.

Elu sellel õnnemaal paistab siiski pööraselt muinasjutulisena või muinasjutuliselt pöörasena, nagu selgub ajaraamatutesse kirja pandud sissekandeid sirvides. Kõigest ei jõua pajatada, pöörame lehte ja astume kohe aastasse 2022. Millest kõnelevad pealkirjad?

Näärikuu

Printsessi õpetussõna laulurahvale. Kaja Kallas elektrikriisist: kõik pensionärid ei ole abivajajad. Minu vanemad on pensionärid ja nemad ei ole abivajajad (12.01).

Palee teadaanne rahvale. Kallas: ootan kriiside leevenemist, et saaks valitsemisega tegeleda (15.01).

Printsessi õpetussõna laulurahvale. Kaja Kallas: pikalt kehtinud madalad elektrihinnad on mõjunud uinutavalt. Vajame energiasäästu meetmeid (18.01). Kaja Kallas: endiselt kehtib tõde, et kõige odavam elekter on säästetud elekter (18.01).

Palee teadaanne rahvale. Kallas võttis kokku valitsuse aastase ametiaja: Eesti on tulnud tagasi (26.01).

Küünlakuu

Õnnemaa majanduselust. Eesti inflatsioon oli ka jaanuaris euroala keskmisest kaks korda kiirem (02.02).

Riiklik fiskaalpoliitika. Eesti Energia puhaskasum oli mullu 111 miljonit eurot (28.02). Kuuekordne kasv: Eesti Energia puhaskasum ulatus mullu üle saja miljoni euro (28.02).

Paastukuu

Laulurahvas rõkkab. Reformierakonna tõus jätkub, Eesti 200 toetus pöördus langusesse (23.03).

Õukonnameedia: tänases sõjaolukorras on Kaja Kallas end tõestanud Eestile parima võimaliku valitsusjuhina (25.03).

Jürikuu

Õnnemaa majanduselust. Eurostat: Eesti inflatsioon kiirenes aprillis 19 protsendini (29.04).

Laulurahvas rõkkab. Sõjaprintsess Kaja on kolme kuuga end madalseisust rahva lemmikuks võidelnud (19.04).

Lehekuu

Palee teadaanne rahvale. Kaja Kallas: aktsiisilangetus pole hinnalanguseks jätkusuutlik meede (03.05). Kaja Kallas ei pea maksude alandamist mõistlikuks: meil on vahendeid riigieelarves vaja rohkem kui kunagi varem (04.05).

Riiklik fiskaalpoliitika. Kõrged energiahinnad tõid Eesti Energiale rekordkäibe (05.05). Eesti Energia puhaskasum kasvas mulluse esimese kvartaliga võrreldes 254 protsenti (05.05).

Palee teadanne rahvale. Kaja Kallas: kui [lastetoetuse] eelnõu läheb läbi, astun tagasi ja püüan sõlmida koalitsiooni Isamaa ja sotsidega (12.05).

Rahvusvaheline tunnustus. Briti ajakiri tituleeris Kaja Kallase Euroopa uueks raudseks leediks (13.05). Välismeedia Kaja Kallasest: üks targemaid ja julgemaid riigijuhte maailmas (16.05). Euroopa uus Raudne Leedi? Kaja Kallasest on sõjapäevil saanud Kesk- ja Ida-Euroopa eestkõneleja kogu maailmas (24.05).

Õnnemaa majanduselust. Paneb ahastama: Eesti inflatsioon oli aprillikuus Euroopa Liidu kõrgeim (18.05).

Printsessi õpetussõna laulurahvale. Kaja Kallas röögatust hinnatõusust: väga tahan, et inimesed ise mõtleksid, kuidas oma kulusid vähendada (19.05).

Laulurahvas rõkkab. Norstati reitingud: Reformierakonna toetus liigub tõusvas joones (25.05).

Palee teadaanne rahvale. Kaja Kallas: kui Keskerakond hääletab peretoetuste tõstmise eelnõu poolt, siis valitsust enam pole (26.05).

Laulurahvas rõkkab. Reformierakonna toetus tegi mais suure hüppe, tüli valitsuses Keskerakonna reitingut ei parandanud (26.05).

Empaatia. Kaja Kallas põgenikest: meil on neid tegelikult vaja (28.05).

Õnnemaa majanduselust. Eesti inflatsioon on 20,1 protsendiga euroala kiireim (31.05). Selle sajandi suurim hinnakasv: Eesti inflatsioon ületas 20 protsendi piiri (31.05).

Jaanikuu

Esikoht Õhtumaa rahvaste seas. Eesti bensiinihind jõudis Euroopa tippu (01.06).

Vankumatu meelekindlus. Reformierakond tegi peretoetuste eelnõule 2000 muudatusettepanekut (01.06).

Laulurahvas rõkkab. Reformierakonna toetus läheneb 35 protsendile (01.06).

Siinkohal lõpevad sissekanded. Küllap printsess valitseb edasi, kui tema valitsus ei ole vahepeal ära lagunenud, ja armas laulurahvas istub maha ja hakkab kuulama Vanemuise uusi kandlelugusid. Läks aga metsa mängima, läks aga laande lauluga. Läks lauluga, läks lauluga, läks lauluga!