Juba mitu kuud tagasi vahendas peavoolu ajakirjandus ISIS-e avaldust, et koos migrantidega on Süüriast ja Põhja-Aafrikast Euroopasse sisse imbunud üle 4000 islamivõitleja. Toona jäi see uudis paljudel kahe silma vahele ja avalikus foorumis suutsid sellest väitest järeldusi teha vaid konservatiivid.

Vasakliberaalide ideoloogilised mantrad ongi Pariisi valguses omandanud sootuks uue tasandi. Kui Ungari teostas iseseisvale riigile elementaarse akti ja sulges kontrollimatuks muutunud massiimmigratsiooni ees oma piiri, nimetasid Euroopa vasakpoolsed ringkonnad Ungari peaministrit fašistiks.

Kas nüüd on tema teguviis vasakpoolsetele arusaadav? Kus sa sellega – ei ole. Liberaalne kommentaarium kubiseb kõikjal liberalismi postulaate korrutavatest väidetest.

Tänaseks on selge, et liberaalne maailmavaade ei suuda kaardistada Euroopa ees seisvaid väljakutseid, nende rahuldavast seletamisest ja ettenägemisest rääkimata.

Pea religioosse mõõtme omandanud ideoloogilised mantrad reaalsuses ei toimi. See on peamine järeldus, mille täna võime teha Pariisi terrorirünnakutest.

Head vaatamist ja kaasamõtlemist!