Mart Helme pressikonverentsil. Foto: kuvatõmmis ERRist

Siseminister ja endine EKRE esimees Mart Helme teatas pressikonverentsil, et astub ministriametist tagasi. Helme lahkub ministriametist koalitsiooni säilitamise huvides ja naaseb riigikogusse, kust peab nüüd lahkuma Urmas Espenberg.

Helme ütles, et ei kavatse kunagi jätta rääkimata seda, mida peab õigeks. "Keegi ei pane mu suud kinni. Et mitte seada ohtu meie tegevust praeguses valitsuses – meil on palju suuri asju pooleli -, et mitte seada ohtu referendumit, olen otsustanud tagasi astuda. Jätkan riigikogus, mis positsioonil täpselt, seda arutame veel. Te ei pääse minust. Ja mida te ilma minuta üldse teeksite," sõnas Helme ajakirjanikele.

Helme sõnul koguneb tõendeid USA võimalikust valimispettusest, mida ta ka saates "Räägime asjast" mainis. "Nii ei saa käia, et ühes riigis on lubatud põhiseaduse rikkumine, et ühes riigis on lubatud mingid asjad, mida teiste puhul pole lubatud. Ei saa olla topeltstandardeid – eriti riigis, mis peab end demokraatliku maailma kõige häälekamaks kaitsjaks," märkis ta.

Helme sõnul ei kajasta Eesti meedia ei Joe Bideni perekonnaga seotud korruptsioonisüüdistusi ega USA võimalikke valimispettusi. "Oleme teinud teie tegemata tööd! Toonud Eesti auditooriumini teemad ja asjaolud, millest USA räägitakse ja mis on tuliste juriidiliste ja poliitiliste vaidluste keskmes," rääkis ta.

Ka Martin Helme viitas murettekitavatele uudistele, mis USAst pettusekahtluste osas tulemas on. "Täna on kaks meest USAs, kes on end võitjaks kuulutanud. Oleks mõistlik ära oodata, millised ametlikud tulemused on. On lahti läinud kohtuvaidlused, nii et oleks mõistlik ära oodata," sõnas EKRE esimees, viidates ka Bush vs Gore kohtulahingutele 2000. aastal.

Toimetas Jaanus Vogelberg