Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimehe, suursaadik Mart Helme hinnangul on Eesti jõudnud olukorda, kus ei saa enam rääkida õigusriigist.

"Põhimõttelage järeleandlikkus välissurvele, see popslik küürutamine ja kummardamine kõikvõimalike väljast tulevate soovituste ees – kõik see on viinud eesti rahva olukorda, kus me võime rääkida rahvast kui rümbast," väitis Helme.

"Meie põllumajandusel on jalad alt löödud ja neid jalgu ei kasvata alla ka eurotoetused. Meie tööstus on muutunud armetuks allhankenähtuseks, mis ei varusta meie rahvast piisava hulga töökohtadega ja mis ei taga meie riigile niisugust maksutulu ja heaolu, et me võiksime rääkida rahvuse kasvamisest ja tugevnemisest."

Helme märkis eile Pärnus toimunud miitingul, et kõik, mida valitsus plaanib teha seoses Eesti-Vene piirilepinguga, on seadusevastane. "Meie erakond on võtnud seisukoha, et need inimesed, kes on konkreetselt selle piirilepingu allkirjastajad ja eestvedajad, on riigireeturid. Ma ütlen niipalju, et erakond kavatseb need inimesed anda kohtu alla. Aga meil on vaja selleks jõupositsiooni."

Loe lähemalt Õhtulehest.