Kaja Kallas ETV "Esimeses stuudios". Foto: ekraanitõmmis

Kaja Kallas on üle aasta süüdistanud teisi, kuid nüüd selgub, et ta on ise süüdi selles, mille tõttu teistele näpuga näitab. Peaminister peab päevapealt tagasi astuma, leiab Mart Helme.

"Kui Jüri Ratas astus tagasi mingisuguse Porto Franco pärast, kus pole midagi tõestatud, vaid käib lihtsalt üks lõputu protsess, siis siin ei ole juttugi: Kaja Kallas peab päevapealt tagasi astuma ja lõpetama teiste inimeste süüdistamise Venemaa huvide teenimises. Tuleb välja, et ta on ise selles süüdi," leiab Helme.

Helme tuletas meelde, kuidas inimesi on tühistatud tühiasjade pärast. "Võtame Mustoneni, võtame Kanepi. Kaja Kallas on meile üle aasta rääkinud, kuidas sanktsioonide rikkumise suhtes peab kehtima nulltolerants," toonitas Helme.

Täna selgus, et peaminister Kallase abikaasale Arvo Hallikule osaliselt kuuluv transpordiettevõte Stark Logistics on jätkanud Ukraina sõja ajal äri Venemaaga.

Kallas on viimaste aastate jooksul väitnud korduvalt, et Venemaa suunal ei tohi üles näidata mitte mingisugust äritegevust.

Toimetas Markus Järvi