Mart Helme valimiskampaania ajal peaministri kabinetis. Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme sõnul on mõned poliitikud eraviisiliselt tunnistanud, et kooseluseadust oli vaja liitlaste ootuste täitmiseks. Raadiosaates “Räägime asjast” toodi veel muidki näiteid võimuerakondade tegelaste orjameelsusest ja pugejalikkusest.

Saate algusosas (veidi enne 6. minutit), kui kõneldi kooseluseadusega ja selle rakendusaktidega seonduvast, märkis Mart Helme, et mõned on käinud riigikogu koridoris n-ö pisarat poetamas: “Me pidime selle vastu võtma, sest meie liitlased ootavad meilt seda. Just nagu NATO paragrahv 5 rakendumine sõltuks sellest, kas Eesti lipu asemel lehvib meil vikerkaarelipp kusagil vardas. See on ju täiesti jabur jutt.”

Saate lõpupoole (52. minutil), kui kõneldi järeleandlikkusest ja Eesti huvide kaitsmisest, märkis riigikogu liige Jaak Madison (EKRE): “Üks sotsiaaldemokraat, kellega ma olin koos välislähetuses – ma nime ei hakka ütlema – ütles otse välja: aga mis meil muud teha on? Küürutame maha, võtame püksid maha ja lasemegi panna. Ja see oli otsene sõnastus, mis ta ütles mulle.”

Kuula 12. detsembri raadiosaadet siit.