Meie praegune poliitiline klikk käsitleb Eestit neile Brüsseli poolt antud läänivaldusena, kus nad peavad vasallitruudusest tulenevalt kõigepealt lääniisanda soove täitma ja alles seejärel oma talupoegade ehk siis antud juhul Eesti rahva tahtmistega arvestama, ütleb Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme Objektiivile antud intervjuus. 

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme räägib usutluses Objektiivile Indrek Tarandi provokatsioonist, rändeleppest aga ka teda kaudselt tabanud süvariigi ähvardustest.

“Kuidas me oleme jõudnud riigis, mis just nagu alustas 27 aastat tagasi kõrgendatud ootustega, siia punkti,” küsib EKRE esimees Mart Helme.

“Me olime 27 aastat tagasi nii veendunud, et nüüd me oleme Euroopas ja demokraatlike riikide peres, meil on arvamusvabadus ja õigusriik, kedagi ei tohi kiusata ega alandada. Kõikidel on õigus vastulauseks. Kõik saavad solvamise ja väärikuse alandamise pärast pöörduda kohtu poole. Nüüd me näeme aga, et see kõik on jama. Midagi sellist ei ole,” räägib Helme.

“Kui me võtame nüüd need sündmused, mis toimusid nädalapäevad tagasi, kus Indrek Tarand vägivallatses ja huligaanitses, siis me tegime politseile selle peale avalduse ja politsei ei võtnud seda isegi mitte vastu, samal ajal kui Tarandi avaldust nüüd menetletakse: jooksutatakse inimesi, kuulatakse neid üle, kogutakse materjali, koostatakse süüdistusmaterjali,” kirjeldab Helme.

“Milleks? Mille eest? Kas selle eest, et huligaan korrale kutsuti?”

“Kus on õigusriik ja politsei objektiivsus? Kus on inimeste võrdsus seaduste ees? Seda kõike ei ole enam. Kui me tuleme meedia juurde, siis sellist laimu ja tõe väänamist poleks aga veel paar aastat tagasigi ette kujutanud,” tõdeb Mart Helme.

Kas oleks mingi nipiga võimalik, et meie nomenklatuur saaks aru, et just nemad oma käitumisega ja rahvast üle sõitmisega on põhjustanud olukorra, kus pinged üha kasvavad?

“Ei. Nad keelduvad sellest aru saamast”, on Helme veendunud ja räägib, kuidas Martin Helme kohtus enne meeleavaldust president Kaljulaidiga ja pidas maha väga põhimõttelise vaidluse.

“Vaidluse sisuks oli seesama küsimus: kas te saate aru, et te teete midagi, mis on rahva tahte vastane.”

“Meie praegune poliitiline klikk käsitleb aga Eestit neile Brüsseli poolt antud läänivaldusena, kus nad peavad vasallitruudusest tulenevalt kõigepealt lääniisanda soove täitma ja alles seejärel oma talupoegade ehk siis antud juhul Eesti rahva tahtmistega arvestama,” toob Mart Helme võrdluse.

“Kuna nüüd on aga Euroopa Komisjoni poolt võetud varjamatu suund föderaliseerumise poole ja öeldud välja, et rahvusriigid tuleb hävitada, siis ongi selline olukord, et vasallid täidavad lääniisandate korraldusi ja rullivad järjekindlalt, tuimalt ja ilma igasuguste emotsioonideta üle oma rahvast,” tõdeb Mart Helme.

Juttu tuleb ka rändeleppest, Eesti välipoliitilisest kursist ning Mart Helmet kaudselt tabanud süvariigi ähvardustest.

Vaadake lisa videost!