Martin Helme sõnul on Vabaerakond kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud ja kuigi kooseluseaduse tühistamise eelnõu lükati esimesel lugemisel tagasi, lubab ta selle esimesel võimalusel uuesti esitada. 

Martin Helme arvates paljastas kooseluseaduse tühistamise eelnõu esimene lugemine lõplikult, et Vabaerakond on kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud. "Pool Vabaerakonna fraktsioonist andis oma selge toetuse kooseluseaduse jätkamise poolt ja oli vastu selle tühistamise eelnõule," võttis Helme teema kokku.

Paarkonnaseadus, millega Vabaerakond välja tuli sulatatakse Helme hinnangul kokku kooseluseadusega. Sellest annab tunnistust kasvõi fakt, et paarkonnaseaduse kaasesitlejaks oli Reformierakonna Valdo Randpere, kes on kuulunud kooseluseaduse algatajate ja veendunud toetajate hulka.

"Niipalju, kui mul on olnud vestlusi Vabaerakonna saadikutega, on nad läbi lillede öelnud, et nad toetavad teatud tingimustel 51 hääle nõude väljavõtmist kooseluseaduse rakendusaktidest. Me ei tea täpselt, milliseid tingimusi nad on esitanud, ent selge on see, et Vabaerakond on kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud," kommenterib Helme.

Martin Helme sõnul on ta mitmete Vabaerakonna liikmete ja paljude teiste suust kuulnud soovi, et kooseluseaduse teema võiks laualt ära kaduda. "See teema ei kao ära seni, kuni kooseluseadus on jõus ja meie tegeleme selle tühistamisega. Me esitame tühistamise eelnõu kohe uuesti ja tegeleme ka vajalike häälte kokkuajamisega," lubab Martin Helme ja lisab, et kooseluseaduse toetajate rivid on võbelema hakanud rohkem kui mõni kuu tagasi.

"See teema ei kao laualt ära. Kooseluseadus on seadus, mis võeti vastu pettusega, Riigikogu ja rahva enamuse toetuseta ning retoorika, mis sinna juurde käib – miks me lõhestame ühiskonda – ei ole pädev. Ühiskonda lõhestavad need, kes toetavad kooseluseaduse jõusolemist ja jätkamist," on Helme kindel.