Seni veel partnerid: rahandusminister Sven Sester, peaminister Taavi Rõivas ja tervise-ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Foto: Erik Prozes, Postimees/Scanpix

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme hinnangul on hea uudis, et Taavi Rõivase juhitud valitsus on lõpetatud, kuid halb uudis on see, et uue koalitsiooni moodustavad tõenäoliselt ikkagi vanad kartelliparteid Keskerakond, sotsiaaldemokraadid ja IRL, mistõttu väljamurret stagnatsioonist ei toimu.

“Hea uudis, kohe väga hea uudis on see, et praegune valitsus on lõpetatud. Kahtlemata on selle arengu juures oluline olnud Keskerakonna juhivahetus, aga ma julgen väita, et kriitilist rolli Rõivase puuduste paljastamisel kandsime alates valitsuse ametisse astumisest just meie. Me ei lasknud ei valitsusel ega teistel opositsioonierakondadel olla mugavustsoonis,” kirjutas Martin Helme esmaspäeva õhtul pärast kella seitset Facebookis.

“Halb uudis on see, et praegu tundub asi tüürivat selles suunas, et järgmise valitsuse moodustavad Kesk+SDE+IRL. Minu hinnangul oleks hädavajalik, et järgmises valitsuses oleks esindatud ka need jõud, mis olid viimastel valimistel värsked tulijad ja tegelikud stagnatsiooni lõpetajad Eestis ehk siis meie ja Vabaerakond. Kui seda ei juhtu, jääb valitsuse vahetus suuresti vanade kartellierakondade omavaheliseks toolide keerutamise ettevõtmiseks ja seda väljamurret stagnatsioonist, mille järele ühiskonnas on nii selge nõudmine, ei toimu.”

“Aga poliitika on dünaamiline protsess, elame lootusrikkal ajal!” lisas Helme.

Praeguse valitsuskoalitsiooni liikmed SDE ja IRL tegid täna õhtul Rõivasele ettepaneku ise tagasi astuda. Riigikogu opositsioon on sisse andnud umbusaldusavalduse peaministrile.

“Valitsus kukkus,” teatas Twitteris Reformierakonna poliitik ja endine riigikogu liige Jaanus Rahumägi.

Reformierakondlasest minister Arto Aas aga kaebas Twitteris: “Eesti poliitilise kultuuri uus madalpunkt. Ossinovski saatis peaministrile teate koostöö lõppemisest SMSi teel. Ilma ühegi põhjenduseta.”