Jõhvi vallavanem Martin Repinski (Keskerakond) väidab nagu oleks Henn Põlluaasa (EKRE) iidoliks etnilist puhastust teinud Adolf Hitler. Foto: kuvatõmmis uudistesaatest "Aktuaalne kaamera"

Keskerakondlasest Jõhvi vallavanem Martin Repinski väitis uudistesaates "Aktuaalne kaamera", et teda sotsiaalmeedias kritiseerinud EKRE saadiku Henn Põlluaasa iidoliks on ilmselt etnilist puhastust teinud Adolf Hitler.

Pühapäevases uudistesaates "Aktuaalne kaamera" väitis keskerakondlasest Jõhvi vallavanem Martin Repinski, et sotsiaalmeedias tema kaadripoliitikat kritiseerinud EKRE riigikogu liikme Henn Põlluaasa eeldatavaks iidoliks on etnilist puhastust teinud Adolf Hitler ning soovitas Põlluaasal ühtlasi oma peas puhastust teha:

"Ma arvan, et nende inimeste peades oleks vaja puhastust teha, kes niimoodi räägivad. Võib-olla selle riigikogu liikme eeldatav kumiir [iidol – toim] Adolf Hitler on teinud näiteks seda etnilist puhastust. Mina kindlasti sellise mõtlemisega ei ole. Ma olen kindlasti väga liberaalne inimene."

Repinski väljaütlemine oli vastuseks Põlluaasa poolt eelmise nädala alguses tehtud Facebooki positusele, millega ta uuris küsitluse vormis, kas Repinski ja Nikolai Ossipenko viivad oma kaadripoliitikaga Jõhvis läbi etnilist puhastust. Küsimuse tõstatamist põhjendas Põlluaas aga massilise eestlaste lahtilaskmisega regioonis, kus "me oleme nõukogude okupatsioonirežiimi venestamispoliitika tagajärjel juba niigi vähemusse jäänud", leides, et selleks puudub igasugune vabandus: 

"Kõigepealt eesti kooli sulgemise lugu. Seejärel eestlastest vallaametnike põhjendamatud sarivallandamised. Lühikese ajaga on lahti on lastud vallasekretär Piia Lipp, sotsiaalmaja juht Ralf Burk, Jõhvi keskraamatukogu juht Ingrid Spitz, sotsiaalteenistuse juht Sirli Tammiste, finantsteenistuse juhi asetäitja Ellu Blok. Kõik nad olid oma ametis kompetentsed ja kohusetundlikud spetsialistid, kuid lüüakse minema ja asendatakse Repinskile sobilike inimestega. Tagajärjeks on jätkuv eestlaste lahkumine Jõhvist ja Eesti idapiirkondade jätkuv venestumine."

Praeguseks on Põlluaas selle postituse oma Facebooki lehelt aga kustutanud.

Repinski suundub riigikokku

Jõhvi vallas suurpuhastuse korraldanud Repinski suundub aga ise riigikokku, vahendab Põhjarannik. Oma otsuse tegi Keskerakonna nimekirjas Ida-Virumaalt riigikokku pääsenud Repinski teatavaks eile volikogule saadetud avalduses.

Kuna Repinski ei olnud huvitatud opositsioonis olemisest, siis otsustas ta ära oodata, kas Keskerakond saab valitsusse või mitte. Kuna Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioon tundub hetkel aga tõenäoline, siis otsustas ta 4. aprillil oma ametist tagasi astuda ning parlamenti suunduda, kuna usub, et saab seal Ida-Virumaa jaoks palju ära teha.

Uue vallavanema kandidaadina on Repinski välja pakkunud Max Kauri.

Toimetas Martin Vaher