Bronzefieldi vangla Foto: vangla koduleht

Mehest seeriapedofiil pandi türmi naistevanglasse, kuna ta peab ennast naiseks, kuigi enamus tegusid pedofiilina pani ta toime ajal, mil ta pidas ennast meheks ja tal ei ole ka soomuutmise tunnistust. 

John Stephen Dixon (58), kes kasutab nime Sally Anne Dixon, mõisteti kaheteistkümneks aastaks trellide taha pärast seda, kui kohus mõistis ta süüdi kolmekümnes tõestatud pedofiiliajuhtumis, noorim ohver oli 7-aastane, vahendab Breitbart

HMP Bronzefieldi vanglas, mis on Ühendkuningriigi suurim naistevangla,  saab Dixon nautida mehena kõiki privileege, mis naistele mõeldud kinnimajas. Dixon hakkas ennast naiseks pidama 2004. aastal. Otsuse mees just naistevanglasse saata tegi kohtunik Mark Van Der Zwart, kuigi pedofiil tegi kohtuotsuses karistuse saanud teod 1989-1996, mil ta pidas ennast veel meheks. 

Antud juhtum ei ole esimene, kus ennast naiseks pidav mees saadetakse rootsi kardinate taha just naistevanglasse. Kuna selliste meeste poolt on toimunud kaasvangide suhtes seksuaalseid rünnakuid, siis on justiitsministeerium soovitanud naistevanglates avada eraldi tiib ennast naiseks pidavatele meestele. 

Toimetas René Allik